Jesień pod znakiem naborów!

dotacje

W Krainie Łęgów Odrzańskich jesień zapowiada się bardzo pracowicie – zaplanowane jest aż 10 naborów! Niemal z wszystkich obszarów tematycznych. Aktualnie trwa ustalanie terminów naborów z Samorządem Województwa, wstępnie zaplanowano nabory na drugą połowę października 2019 r. Organizatorzy zachęcają do śledzenia strony internetowej  www.lgdodra.pl oraz portali społecznościowych jak np. facebook.com/KrainaLegowOdrzanskich , gdzie znajdują się najświeższe informacje o naborach.

Poniżej zamieszczamy podstawowe informacje i sugestie dotyczące priorytetów określonych w Lokalnej Strategii Rozwoju Krainy Łęgów Odrzańskich.  Nie jest to jednak katalog zamknięty działań (chyba że zaznaczone zostało inaczej), bo ten określają przepisy ogólne Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Natomiast zwracana będzie uwaga, że nabory ogłaszane są w ramach tematycznych przedsięwzięć i aby dany projekt mógł liczyć na dofinansowanie w pierwszej kolejności musi być zgodny z danym przedsięwzięciem i przyczyniać się do osiągnięcia wskaźników, które zawsze podawane są w ogłoszeniu o naborze. Zanim zatem planujecie ubieganie się o dofinansowanie, zróbcie najpierw krótki test:

  • Czy mój projekt wpisuje się w tematyczne przedsięwzięcie z naboru?
  • Czy mój projekt przyczynia się do osiągnięcia wskaźnika/wskaźników określonych w ogłoszeniu o naborze?
  • Czy mam szansę na zdobycie minimum punktowego w ramach lokalnych kryteriów wyboru?

Jeśli na wszystkie te pytania odpowiedzieliście tak, to warto spróbować i zastanowić się nad szczegółowym zakresem, zgodnością z wymogami formalnymi i przepisami, zaplanowaniem kosztów i harmonogramu, a w przypadku przedsiębiorczości oczywiście nad biznesplanem. Oczywiście chętnie pomożemy i podpowiemy!

Ale najpierw mały przegląd w tabelarycznym skrócie:
Jesień pod znakiem naborów – INFORMACJA O NABORACH ZAPLANOWANYCH NA JESIEŃ 2019

 

logotypy

Polecamy