W poniedziałek rusza Dolnobrzeski Punkt Szczepień Masowych

baner

W wyniku zwiększenia dostaw szczepionek, szczepienia przeciw Covid-19 sukcesywnie przyśpieszają. Coraz więcej szczepień wykonują dotychczasowe punkty. Sukcesywnie powstają także nowe.

W całym kraju uruchamiane są Punkty Szczepień Masowych. W powiecie wołowskim jak na razie jedynie Brzeg Dolny otrzymał rekomendację wojewody do jego uruchomienia. Dolnobrzeski punkt, ulokowany w auli Liceum Ogólnokształcącego im. J. M. Ossolińskiego jest już gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów. Organizacją punktu zajął się Urząd Miejski, który zapewnił lokal, logistykę, sprzęt informatyczny oraz pracowników rejestracji. Straż pożarna pomogła doposażyć punkt pierwszej pomocy. Powiatowe Centrum Medyczne będzie zapewniało leki, personel, a także sprzęt medyczny. Początkowo punkt będzie szczepił 200 osób dziennie.

– W trakcie rozruchu w punkcie będzie się mogło szczepić co najmniej 200 osób dziennie. Później myślę, że zwiększymy liczbę szczepień do ok 1,5 osób tygodniowo. Szczepienia będą prowadzone przez 5 dni w tygodniu, a jeśli będzie takie zapotrzebowanie, punkt będzie czynny również w soboty – mówi Wojciech Lang z PCM-u.

Punkt Szczepień Masowych w Ossolińczyku rusza w najbliższy poniedziałek. W pierwszym tygodniu działalności do punktu trafi 540 szczepionek.

Rejestracja

W punkcie szczepień uruchomiono czynną codziennie (w godzinach od 8.00 do 20.00) rejestrację pod numerami tel. 71 380 80 37 i 531 003 855. Na szczepienie można się również zarejestrować przez Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl), dzwoniąc na ogólnopolski numer 989 lub wysyłając SMS o treści SzczepimySie na numer 664 908 556.

inf

Polecamy