Uczniowie Na Końcu Krainy Wzgórz

DSC_0028

Uczniowie klasy II i IV SP5 w dniach 14 i 18 czerwca br. aktywnie brali udział w warsztatach Na Końcu Krainy Wzgórz organizowanych przez Stowarzyszenie K.O.T – głównego inicjatora, które od 2004 roku realizuje wiele wartościowych społecznych projektów kulturalnych, oscylujących wokół teatru i edukacji artystycznej na terenie całego Dolnego Śląska.

Podopieczni projektu w gospodarstwie Ekologicznym Państwa Jana i Antoniny Remian w Jarach mieli niecodzienną okazję, zbliżyć się do arcyciekawego świata, które dziś odchodzi w bezpowrotne w zapomnienie.

Tutaj „od kuchni” dzieci przyglądały się bliżej skąd się biorą niektóre produkty, bo przecież mleko NIE z kartonu, a jajka nie z wytłaczanki w sklepie. Dzieci skosztowały również świeżych produktów mlecznych tj. mleka, sera oraz masła – które co najważniejsze SAME zrobiły.

W trakcie warsztatów dzieci zwiedziły gospodarstwo rolne oraz mieszkające tam zwierzęta. Szczególną ich uwagę zwróciły malutkie kaczuszki, które otoczyły troską i opieką.

W trakcie tak intensywnego dnia dzieci obserwowały dojenie krowy, oraz karmienie cielaczków. Same wyrabiały mąkę, a z Panią Agatą robiły ciasto na chleb i ubijały masło, które kosztowały z upieczonymi bułeczkami. Ale zanim się upiekły bułeczki i chlebek dzieci rozwijały swoje zdolności manualne podczas warsztatów plecionkarskich. Razem z Panią Agnieszką odnajdowały też w sobie nowe horyzonty i umiejętności – uczyli się plecionkarstwa.

Uczestnicy warsztatów nauczyli się nowych przydatnych umiejętności i z pewnością wpłynie to na ich przyszłe konsumenckie wybory dotyczące żywności.

Serdecznie podziękowania dla pomysłodawców, twórców, organizatorów oraz gospodarzy warsztatów.

Dzięki tak przyjaznej atmosferze, wyjątkowej dawce inspiracji „MAMY TĘ MOC” .

Dziękujemy !!!

Pamiętajcie o nas przy kolejnych projektach.

Info

 

Polecamy