Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Brzegu Dolnego

Turniej tanca (3)

Przez dwa dni w Hali Widowiskowo-Sportowej dolnobrzeskiego MOSiR-u mogliśmy podziwiać zmagania par tanecznych, biorących udział w Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Brzegu Dolnego.

Turniej miał rangę Otwartych Mistrzostw Okręgu Dolnośląskiego. Wzięło w nim udział 140 par tanecznych z całej Polski. Najwięcej z nich przyjechało z dolnośląskich miast, m.in. z Wrocławia, Jeleniej Góry, Głogowa i Oławy, ale wielu tancerzy dotarło na dolnobrzeski turniej z Małopolski i Wielkopolski, a niektórzy nawet z Warszawy.

Zawody zostały podzielone na bloki, z zachowaniem podziału na kategorie.

– Podział podyktowany był zarówno sprawnością organizacyjną, jak i względami covidowymi. Trzeba było cały turniej rozłożyć na części mniejsze, żeby na sali i w szatniach przebywała mniejsza ilość osób. Ale takie mamy czasy – mówi Grzegorz Szymański, organizator turnieju.

Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza jest organizowany w Brzegu Dolnym od blisko 20 lat i za każdym razem cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców miasta.

-Brzeg Dolny ma swoje ogromne tradycje, jeśli chodzi o taniec, a Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji znany jest w środowisku tanecznym w Polsce. Odbywają się w nim imprezy o randze mistrzowskiej – dziś są to Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego, ale w przeszłości gościł Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Południowej oraz Mistrzostwa Polski w Innych Formach Tanecznych – dodaje Grzegorz Szymański.

wm

Polecamy