Święto strażaków

W powiecie wołowskim uroczyste obchody dnia strażaka stały się już tradycją. Tego dnia wszyscy pełniący służbę w straży pożarnej biorą udział w ceremonii na której przyznane są nagrody za wzorowe pełnienie ochotniczej służby oraz zaangażowanie w sprawy ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, jak również za zaangażowanie we wspieraniu działań statutowych Ochotniczej Straży Pożarnej.

W niedzielnych uroczystościach wzięły udział: jednostka Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Zakładowa Służba Ratownicza PCC Rokita. O godzinie 11:30 ulicami wołowa wszystkie jednostki strażackie z powiatu wołowskiego przemaszerowały do kościoła p.w. św. Wawrzyńca. W intencji strażaków sprawowana była Msza Święta, później wszyscy strażacy wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na apel w wołowskim rynku, gdzie zostały wręczone nagrody, awanse oraz odznaczenia. Wszystkich przybyłych przywitał zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st.bryg.mgr inż. Piotr Grzyb oraz komendant powiatowy st. bryg. mgr inż. Wojciech Maciejewski. Podczas Powiatowego Dnia Strażaka w Wołowie wręczono następujące odznaczenia:

Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa:

Druhna Monika Charłampowicz

Druh Sebastian Bujacz

Za wzorową służbę i pracę oraz zaangażowanie w sprawy ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, nagrodą Burmistrza Brzegu Dolnego uhonorowani zostali:

druh Przemysław Antczak

druh Kamil Cymbor

druh Kamil Frankowski

druh Mirosław Kaczor

druh Krystian Kucharski

druh Janusz Łukaszczyk

druh Mirosław Maćko

druh Bartłomiej Padło

druh Mariusz Wiosna

druh Aleksander Wojtas

druh Jakub Trzusło

Za szczególne zaangażowanie we wspieraniu działań statutowych Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzegu Dolnym, nagrodą Burmistrza Brzegu Dolnego uhonorowane zostały:

druhna Anna Czarna

druhna Kinga Jagielska

druhna Agnieszka Kasiewicz

Za współpracę oraz działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Brzeg Dolny, nagrodą Burmistrza Brzegu Dolnego uhonorowana została:

Prezes OSP Brzeg Dolny – druhna Monika Charłampowicz

Za owocną współpracę oraz zaangażowanie w sprawy ratownictwa i ochrony na rzecz zabezpieczenia przeciwpożarowego Miasta i Gminy Brzeg Dolny, nagrodą Burmistrza Brzegu Dolnego uhonorowani zostali strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Wołowie:

asp. Anna Kuratewicz

mł. ogn. Tomasz Paduch

SJ

Polecamy