Studniówka w dolnobrzeskiej „Zetce”

Studniowka (7)

„Bo coś w szaleństwach jest z młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu” – tymi oto słowami rozpoczęła się w sobotę, 8 grudnia studniówka klas maturalnych dolnobrzeskiego Zespołu Szkół Zawodowych.

Celebrację tego wieczoru uczniowie zapoczątkowali uroczystą galą, na której tradycyjnie wydarzenie otworzyła swoim przemówieniem pani Dyrektor Małgorzata Staniszewska, zwracając uwagę zebranych na znaczenie tego dostojnego balu. Nie zabrakło podziękowań dla nauczycieli, rodziców, wzruszających przemówień skierowanych dla wychowawców klas pani Kingi Kosińskiej oraz pani Alicji Grochowskiej.

Młodzież podkreśliła, jak ważne są dla nich obyczaje, zwłaszcza te dotyczące wspólnego tańca. Wskazali, że polonez to taniec spokojny i dostojny, w którym dominuje wdzięczność, delikatność, galanteria. Jak ujął to jeden z prowadzących: „Jest to taniec gestów, rozmów bez słów, ukłonów, połączeń i rozstań z nutką przekory i zadowolenia”. Tak też został zatańczony polonez przez uczniów dolnobrzeskiej „Zetki”. Było szykownie i wzruszająco. Nie zabrakło także wspólnego toastu, życzeń udanej zabawy, przepysznego tortu i przedniej, bardzo interesującej części artystycznej. Zabawa trwała do rana i na pewno zapisze się w pamięci uczestników tego pięknego i wyczekiwanego dnia.

Inf.

Polecamy