Otwarto obwodnicę Brzegu Dolnego

Czekający od wielu miesięcy fragment 5-kliometrowej drogi od mostu na Odrze do Radecza został otwarty. Na oficjalnym otwarciu nowej drogi 26 kwietnia obecni byli m.in.: marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, burmistrz Brzegu Dolnego Paweł Pirek, Aleksander Marek Skorupa, starosta powiatu wołowskiego Janusz Dziarski oraz włodarze okolicznych gmin i powiatów.  To o tyle ważna trasa dla mieszkańców Brzegu Dolnego, gdyż droga ma przenieść poza centrum miasta ruch ciężarówek jadących do zakładów Rokita.

Przypomnijmy że wydane pozwolenie nakłada pewne warunki użytkowania.  Korzystający z drogi kierowcy zobligowani będą do ograniczenia prędkości na dwóch kilkumetrowych odcinkach. Na pierwszym z 70 do 40 km/h, a na drugim z 90 – do 70 km/h. Ograniczenia te mają obowiązywać do czasu zamontowania w tych miejscach ekranów akustycznych. Kolejny warunek to wykonanie (do 1 lipca) barier przy dwóch przepustach.

W przyszłości odcinek ma połączyć autostradę A4 z ekspresową S5. W ramach tego projektu otwarto najpierw most na Odrze w Brzegu Dolnym, a we wrześniu 2018 roku obwodnicę Miękini.

 

 

Polecamy