Otwarcie żłobka w ZS-P nr 1

1 czerwca w Dzień Dziecka rozpoczęła działalność filia Żłobka Miejskiego nr 1 w Brzegu Dolnym. To projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu z programu Maluch+. W pomieszczeniach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przy ul. Wilczej opiekę znalazło 25 maluchów.

Na potrzeby filii żłobka wygospodarowane zostały pomieszczenia na parterze budynku – sala opieki, dwie łazienki oraz szatnia. Przed budynkiem została postawiona wiata na wózki, a tuż przy sali opieki powstanie nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych dzieci, którego budowa zakończy się za miesiąc.

– Wszystkie pomieszczenia są w pełni wyposażone i oddane do użytku. W ramach projektu zakupiono między innymi meble, zabawki, sprzęt elektroniczny, leżaczki, wózki 6-osobowe, wszystkie niezbędne akcesoria do pielęgnacji dzieci, naczynia, a także doposażono kuchnię szkolną, która będzie przygotowywała posiłki dla dzieci – mów Małgorzata Bołdyn Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu. Na ten cel w ramach projektu Maluch+ gmina Brzeg Dolny otrzymała 358 463, 26 zł.

Dzieci będą przebywały w żłobku pod okiem wykwalifikowanych opiekunek i pielęgniarki.

Obecnie gmina Brzeg Dolny posiada 85 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, w tym 55 miejsc w żłobku i 30 miejsc w klubiku dziecięcym.

inf.

Polecamy