Otwarcie ronda pomiędzy Radeczem i Godzięcinem

16 czerwca – po wcześniejszych odbiorach technicznych – oficjalnie otworzono rondo oraz przebudowaną drogę między Radeczem a Godzięcinem. Na otwarciu obecni byli m.in. Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, przedstawiciele firmy Strabag, Burmistrz Brzegu Dolnego Paweł Pirek wraz z zastępcą Arturem Michałkiem, starosta Janusz Dziarski oraz wicestarosta Jarosław Iskra.

Budowa ronda na skrzyżowaniu dróg DW340 i DP1353D była przedsięwzięciem wpisanym w zadanie „Skomunikowanie mostu na rzece Odrze w miejscowości Brzeg Dolny z drogą krajową nr 94 i drogą wojewódzką nr 340”. Burmistrz Brzegu Dolnego Paweł Pirek podkreśla, że prace nad przebudową ronda prowadzone były niezwykle sprawnie.

– Dobra droga to nie tylko bezpieczeństwo jej użytkowników, ale również szansa na rozwój regionu, przez który ta droga przebiega. Dziękuję za tak sprawne przeprowadzenie tej inwestycji, […] życzę nam wszystkim bezpiecznego i przyjemnego korzystania z nowej drogi – mówił burmistrz Paweł Pirek na oficjalnym otwarciu trasy. Dyrektor  DSDiK we Wrocławiu Leszek Loch zapewnił, że trwają prace nad dokumentacją związane z remontem odcinka drogi wojewódzkiej łączącej nowo otwarte rondo z rondem przy PCC Rokita. Przypomnijmy, że wcześniej w ramach zadania powstały: pierwsza część obwodnicy włącznie z rondem w okolicy cmentarza oraz odcinek obwodnicy od ronda przy cmentarzu do ronda na ul. Sienkiewicza. Budowa ronda na skrzyżowaniu dróg Radecz–Godzięcin i Wołów–Bukowice będzie kosztować gminę Brzeg Dolny ok. 2 mln zł. Łączne nakłady gminy na realizację całego zadania wyniosły ok. 9 mln zł.

sj

Polecamy