Obraz to integralna część świata i naszej rzeczywistości

tomalak

Prawdziwa sztuka to treść i forma – malarstwo Stanisława Tomalaka to najwyższych lotów i treść, i forma – tymi słowami, w czwartek 25 kwietnia, otwarty został wernisaż malarstwa dolnobrzeskiego malarza, artysty i plastyka Stanisława Tomalaka w Q Hotel Plus Wrocław.
Wernisaż pt. „Fragmenty Świata Obrazy i Reliefy” to efekt twórczości, która od 2000 roku skłania się w stronę abstrakcji, nieustannie się zmieniając. Autor wciąż eksperymentuje i poszukuje nowych rozwiązań, nie tylko w formie przekazu, ale także technologii. Artysta, z wykształcenia chemik, własnoręcznie wytwarza barwniki i pasty fakturowe, w skład których wchodzą mielone minerały oraz materiały budowlane. Chętnie sięga po technikę kolażu, łącząc ze sobą różne aplikacje.
Mówi się, że Stanisław Tomalak to ulubiony malarz projektantów wnętrz bo jego obrazy nie tylko doskonale odzwierciedlają osobowość właścicieli pomieszczeń, ale również komponują się z tym co proponują sami projektanci wnętrz. Stanisław Tomalak to artysta, który mimo ogromnego doświadczenia wciąż się rozwija i coraz bardziej zadziwia odbiorców, a jego obrazy zyskują wysoką rangę na rynku ogólnopolskim.

 

 

Na wrocławski wernisaż przybyło wielu fanów; sztuki, malarstwa jak i samego artysty – wśród nich kolekcjonerzy i koneserzy, ale również znajomi i przyjaciele malarza. Wśród przybyłych gości pojawił się również były nauczyciel Stanisława Tomalaka Adam Sznajderski, który wręczył mu swoją autorską książkę „Miłość Ojczyzny” wydaną z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości wraz ze specjalną dedykacją. To dzięki niemu Stanisław Tomalak miał okazję w szkole chemicznej rozwijać swoje pasje malarsko-artystyczne. Sam wernisaż był okazją do spotkania się i porozmawiania z twórcą obrazów.

 

 

Wystawa 21 prac Stanisława Tomalaka w Q Hotel Plus Wrocław potrwa do 15 maja.

 

Polecamy