Muszka Śmieciuszka tym razem uczy ekologii

Już po raz kolejny znana małym dolnobrzeżanom mucha zagościła na deskach Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury. Tym razem historia tytułowej bohaterki związana była z ekologią. Salę widowiskową wypełnili dzisiejszego poranka młodzi widzowie, którzy z uwagą śledzili perypetie owada.

Kolejne przygody Muszki Śmieciuszki związane były z ekologią. Tytułowa bohaterka, właścicielka samolotu, lata nim na okrągło. Hałasuje, zanieczyszcza spalinami środowisko, śmieci (wyrzuca gdzie popadnie papierki po cukierkach), a na dodatek, kiedy wraca do domu i gotuje sobie ulubioną zupę – rosół, pali w piecyku plastikowe butelki i dętki od roweru, przyczyniając się do powstawania smogu – połączenia dymu i spalin, co jest bardzo niezdrowe dla ludzi.

Spektakl zrealizowany był w konwencji teatru lalek, przeplatany piosenkami, tańcem i ciekawymi rozwiązaniami choreograficznymi. Całości dopełniła ciekawa, kolorowa scenografia. Aktorzy animowali lalkami, ale też grali w planie żywym. Przedstawienie było przede wszystkim interaktywną lekcją ekologii w obronie środowiska naturalnego. W spektaklu najmłodsi dowiadują się, że bardziej opłacalne jest wykorzystanie alternatywnych środków transportu np. rowerów. Na oczach dzieci rozegrał się proces sądowy małej muszki. Dzieci w kulminacyjnym momencie spektaklu mogły zdecydować o konsekwencjach, jakie wysoki sąd nałoży na muszkę śmieciuszkę.

Bezpłatny spektakl pt. „Muszka Śmieciuszka – przygoda z samolotem” zorganizowała Gmina Brzeg Dolny w ramach realizacji założeń Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Brzeg Dolny (działanie 2.1).

Polecamy