Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie z udziałem Mariusza Poręby

IMG-20210926-WA0010

W dniach 24-26 września 2021 roku w Śremie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie. W tegorocznych mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach (rowery z napędem ręcznym typu handbike i rowery klasyczne), która łącznie wyniosła aż 89 osób. Wśród nich nie zabrakło reprezentanta Brzegu Dolnego – Mariusza Poręby. Co ciekawe, w zawodach wzięli udział także paraolimpijczycy z Tokyo.

Pierwszego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas na dystansie 13 km, w której mieszkaniec Brzegu Dolnego zajął 6. miejsce w swojej kategorii. Drugiego dnia odbył się wyścig ze startu wspólnego na dystansie 39 km, gdzie Mariusz Poręba uplasował się na 5. miejscu.
– Zawody odbyły się w świetnej atmosferze, dużo uśmiechniętych ludzi z dużą ilością pozytywnej energii i chęci do życia pomimo różnych niepełnosprawności, dużo kibiców na trasie, którzy dawali dodatkowego „kopa” – no i Ci najważniejsi kibice, o których myślałem całą trasę i dla których jechałem, a bez których wyjazd na zawody i trenowanie na co dzień nie byłyby możliwe, czyli moja żona Ula i syn Szymon – mówi Mariusz.
Sam zawodnik z występu jest bardzo zadowolony, bo widać postęp, a to motywuje do dalszej pracy. Póki słońce i pogoda Mariusz Poręba sporo jeździ po okolicy, często można go spotkać w okolicach obwodnicy. Natomiast zimą, kiedy niepogoda, treningi przenoszą się do domu na trenażer. Nie ma czasu na leniuchowanie, bo w planach jest start w przyszłorocznych mistrzostwach, a wszystko po to, by poprawić swój wynik.

KM

Polecamy