Gala Tańca Towarzyskiego

Przez dwa dni w Brzegu Dolnym trwał festiwal tańca. W sobotę w hali sportowej odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Tańcu Towarzyskim z udziałem 130 par z 47 klubów tanecznych.
Przy współpracy z KH-S Rokita, od kilkunastu lat organizatorem turniejów tanecznych jest wrocławska Szkoła Tańca Gemar.
Sobotnia Gala odbywała się o Puchar burmistrza Brzegu Dolnego a poprowadził ją Grzegorz Szymański.
Do Brzegu Dolnego przyjechali tancerze m.in. z Warszawy, Łodzi, Szczecina, Bydgoszczy, Poznania, Zielonej Góry, Jeleniej Góry, Gliwic i Wrocławia. Mogliśmy ich podziwiać w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. To była prawdziwa uczta dla oka. Pary zatańczyły walca angielskiego i wiedeńskiego, tango, foxtrota, quickstepa, rumbę, sambę, chachę i jiva.

Umiejętności taneczne tancerzy oceniali sędziowie, dla których liczy się przede wszystkim technika taneczna, umiejętność prezentacji, doskonałe słuchanie muzyki, umiejętność jej zinterpretowania ze swoimi ruchami. Popisy tancerzy publiczność nagradzała gromkimi brawami. Na widowni obok wspomnianego burmistrza Stanisława Jastrzębskiego, pod którego patronatem odbywała się impreza, zasiedli również przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Lech i wiceprzewodniczący Eugeniusz Skorupka.
Szczególnie publiczność kibicowała państwu Renacie i Januszowi Mazur z Brzegu Dolnego, którzy reprezentują Szkołę Tańca Gemar. Państwo Mazurowie tańczą od 7 lat, ona uwielbia tańce latynoamerykańskie, on standardowe. Cały czas podnoszą poziom swoich umiejętności, przechodząc do wyższych klas tanecznych. Jak mówią – na parkiecie czują się bardzo swobodnie i uwielbiają tańczyć w swoim rodzinnym mieście.
Gala Tańca Towarzyskiego trwała przez kilka godzin, na najlepszych tancerzy czekały medale, Puchary i pamiątkowe statuetki.

Drugiego dnia na parkiecie dolnobrzeskiej hali można było podziwiać umiejętności taneczne dzieci i młodzieży w ramach  I Letniego Festiwalu Tańca pod nazwą „Summer Dance Festival” 2017.
Tego dnia królowało disco dance, hip-hop i show dance.

 

Polecamy