Dwie przestrzenie Alicji Idzik

a2A

W Galerii Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż trzeciej indywidualnej wystawy Alicji Idzik pn. „Dwie przestrzenie”.

Otwarcia wernisażu dokonała Dyrektor Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury Danuta Chłód, która krótko przedstawiła dolnobrzeską artystkę:

– Mamy przyjemność gościć w naszej galerii panią Alicję i jej obrazy. Jej przyjaciele doskonale wiedzą, że jest osobą wspaniałą, empatyczną, kochającą ludzi, co też przekłada się na jej prace.

Na wystawie, oprócz realistycznych prac powstałych z fascynacji pięknem przyrody, można zobaczyć pierwsze abstrakcyjne obrazy artystki.

Alicja Idzik, znana dotąd z prac przedstawiających kwiaty i pejzaże, skomentowała swoje zainteresowanie abstrakcją w następujący sposób:
– Dla mnie sztuka to piękno, a piękno utożsamiam z właściwymi proporcjami, żeby to, co tworzymy, było dopasowane. Mam nadzieję, że znajdziecie Państwo wśród tych prac coś, co będziecie mogli dopasować do siebie. Każdy z nas jest inny, ma inną wrażliwość, do każdego przemawia coś innego. Stąd też wzięły się te dwie części wystawy. Do tej pory zawsze malowałam obrazy realistycznie. Można powiedzieć, że kopiowałam naturę – to, co widzę. Ale ciągle pojawiała się potrzeba, żeby namalować coś, czego nie możemy dotknąć – coś, co jest głęboko w nas. I w końcu pomyślałam sobie „spróbuję”!

Wystawę prac Alicji Idzik pn. „Dwie przestrzenie” można oglądać w Galerii DOK do końca listopada 2021 roku.

wm

Polecamy