30 lat śpiewu

WhatsApp Image 2021-09-27 at 09.56.19 (1)

W sobotę w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury odbyły się jubileuszowe obchody 30-lecia Chóru „Radość”. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz gminnych, chóry Jubilat i Ballada oraz dolnobrzeski Oremus, które od lat współpracują z chórem „Radość”.

Chór Radość od 30 lat zrzesza seniorów, którzy jesień życia postanowili spędzić angażując się w życie lokalnej społeczności. Chórzyści są obecni podczas najważniejszych uroczystości i spotkań okolicznościowych w gminie. Podczas prób członkowie chóru uczą się śpiewu wielogłosowego, poznają zasady emisji głosu, a przede wszystkim tworzą wspólną muzyczną rodzinę pod patronatem Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury. W repertuarze chóru znajdują się utwory muzyczne o różnej tematyce – począwszy od piosenek dwudziestolecia międzywojennego, poprzez lata 60. i 70. a kończąc na współczesności.
W jubileuszowym koncercie zaśpiewali zarówno chórzyści z zaproszonych chórów, jak i sami jubilaci pod bacznym okiem muzyka i dyrygenta – Michała Wróblewskiego, który od lat kieruje chórem.
Życzenia chórzystom złożył m.in. zastępca burmistrza Artur Michałek, Dyrektor Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury Danuta Chłód oraz radni. Były również życzenia od zaprzyjaźnionych chórów. Z okazji jubileuszu, każdy z chórzystów otrzymał pamiątkowe pudełko fotograficznych wspomnień, a osoby zasłużone otrzymały pamiątkowe wazony z grawerem „30 lat Chóru Radość”.
Dla zgromadzonych zatańczyły dzieci z zespołu „Rytmy Planety”. Podczas wydarzenia, na ręce prowadzącej i choreograf zespołu tanecznego Iriny Karpenko, zostało złożone odznaczenie Ministra Kultury za zasługi dokonane dla dolnobrzeskiej kultury.

Na koniec zaproszeni goście wraz z jubilatami udali się na uroczysty poczęstunek do sali kawiarnianej Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury. Był tort, życzenia, rozmowy i wymiana niekończącą się ilością wspomnień.

Polecamy