LGD Kraina Łęgów Odrzańskich

LGD - Kraina Łęgów Odrzańskich
30.12.2022 r.

Zapraszamy do lektury Newslettera informacyjnego Lokalnej Grupy Działania
Newsletter informacyjny Lokalnej Grupy Działania Kraina Łęgów Odrzańskich rok 2021 r.

15.11.2021 r.

Wyróżnij się znakiem „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca”

Jeśli działasz w szeroko rozumianej branży turystycznej, jesteś producentem lokalnym, rolnikiem, rękodzielnikiem czy rzemieślnikiem, organizujesz cykliczne wydarzenia, stawiasz przy tym na jakość, unikatowość, to zgłoś swoją ofertę do znaku „Kraina Łęgów Odrzańskich poleca”.

To system certyfikacji lokalnych produktów, usług czy wydarzeń, którego celem jest wykreowanie atrakcyjnej i dobrze kojarzonej marki regionu. Znak jest przyznawany najlepszym produktom, usługom i wydarzeniom z Krainy Łęgów Odrzańskich. Jest gwarantem jakości i związku z regionem, czyli tego, czego szukają potencjalni turyści i klienci. „Poprzez system certyfikacji chcemy tworzyć i promować atrakcyjną ofertę o wyraźnej tożsamości regionalnej. Kładziemy nacisk na promocję turystyki zrównoważonej, przyjaznej przyrodzie i mieszkańcom. Wspieramy dobre i wartościowe lokalne produkty i usługi, by były bardziej widoczne na rynku” – wyjaśnia Jarosław Paczkowski, prezes LGD Kraina Łęgów Odrzańskich.

Jak zdobyć znak?

Należy złożyć wniosek do LGD do 10 stycznia 2022 r. Znak przyznawany jest w następujących kategoriach: produkty: spożywcze (przetworzone i nieprzetworzone), rzemiosło/rękodzieło, usługi noclegowe, gastronomiczne, turystyczne/rekreacyjne, edukacyjne/kulturalne, a także w kategorii wydarzenia. Zgłoszony produkt, usługa czy wydarzenie muszą spełniać określone kryteria m.in.: wysoką jakość, wyjątkowy charakter, związek z regionem, a także przyjazność środowisku. Działalność musi być prowadzona na obszarze regionu KŁO, czy gmin: Brzeg Dolny, Wołów, Wińsko, Ścinawa, Prochowice, Rudna, Głogów (wiejska), Pęcław, Jemielno, Malczyce, Miękinia i Środa Śląska. Wnioski będą oceniane przez specjalnie powołaną do tego celu Kapitułę Znaku. Wyróżnienie będzie przyznawane na rok kalendarzowy, po czym będzie można je przedłużyć po spełnieniu określonych warunków.

Jakie są korzyści z otrzymania znaku?

To potwierdzenie jakości, wiarygodności i regionalnego czy lokalnego charakteru oferty, a więc tych cech, których szukają klienci i turyści. To także istotne wsparcie LGD w promocji i rozwoju produktów, usług i wydarzeń, budowaniu wspólnej oferty oraz wzmacnianiu współpracy w zakresie marketingu i reklamy. Znak jest wyróżnieniem wzmacniającym zarówno potencjał i rozpoznawalność nagrodzonego produktu, usługi czy wydarzenia, jak i potencjał i markę regionu Krainy Łęgów Odrzańskich.

8.06.2021 r.
Konsultacja LSR- dodatkowe środki dla regionu
Zapraszamy do konsultacji zmian Lokalnej Strategii Rozwoju Krainy Łęgów Odrzańskich. Mamy możliwość zdobycia dla naszego regionu dodatkowych środków w wysokości 752 tys. euro, czyli ponad 3 milionów złotych. W związku z przesunięciami środków w ramach PROW 2014-2020 do działania
LEADER oraz wydłużeniem okresu realizacji PROW 2014-2020 lokalne grupy działania otrzymały szansę ubiegania się o dodatkowe środki na realizację swoich lokalnych strategii rozwoju. Wysokość tych środków uzależniona jest od dotychczasowego poziomu realizacji LSR, co w naszym przypadku oznacza możliwość ubiegania się o dodatkowe 752 tys. euro, czyli ponad 3 miliony złotych. Minimum 35% z tej kwoty musi być przeznaczona na premie na zakładanie działalności gospodarczej. W ramach
dodatkowych środków mogą być realizowane zarówno nowe działania i wskaźniki, jak i dotychczas zaplanowane działania i wskaźniki ze zwiększoną wartością. Chcemy, aby alokacja nowych środków jak najlepiej odpowiadała na potrzeby regionu, dlatego prosimy o wypełnienie poniższej
ankiety.Państwa odpowiedzi pomogą nam w sprawnym zaplanowaniu zmian w LSR. Czasu mamy niedużo, bo już do końca czerwca musimy złożyć propozycję zmian, dlatego na wypełnienie ankiety czekamy do 11 czerwca.

18.03.2021 r.

Zapraszamy do zapoznania się z ideą i najważniejszymi założeniami powstania ODRZAŃSKIEGO CENTRUM PRODUKTU I USŁUG LOKALNYCH

Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia projektów, dzięki którym powstaną Centrum Dystrybucji i Promocji Produktu oraz Inkubator Przetwórstwa składające się na ODRZAŃSKIE CENTRUM PRODUKTU I USŁUG LOKALNYCH dlatego będziemy wdzięczni za Państwa opinie/pomysły/uwagi dotyczące tego ogromnego przedsięwzięcia.

Zapoznaj się z ideą CENTRUM i ODRZAŃSKIEGO KLUBU BIZNESU oraz przyślij nam swój pomysł, uwagi i potrzeby dotyczące produktów i usług lokalnych.

Więcej informacji Tutaj.

04.01.2021

Newsletter informacyjny Lokalnej Grupy Działania Kraina Łęgów Odrzańskich. Znajdą w nim Państwo między innymi informację o planowanych naborach wniosków w ramach wdrażania lokalnej strategii rozwoju, a także zmianie przepisów ważnej dla beneficjentów w zakresie podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej.

Newsletter informacyjny Lokalnej Grupy Działania Kraina Łęgów Odrzańskich

16.12.2020

Prezentowy Kosz Łęgowy
Zachęcamy do zapoznania się ofertą Prezentowego Kosza Łęgowego – produktów lokalnych z Krainy Łęgów Odrzańskich. Aktualną ofertę można znaleźć pod adresem:
Łęgowe kosze powstają z udziałem lokalnych producentów, z produktów najwyższej jakości, a krótki łańcuch dostaw zapewnia najwyższą jakość. Kosze prezentowe z KŁO powstają z pasji do regionu i do tego co lokalne, zawsze dostosowane do potrzeb zamawiającego i okoliczności. W związku z inicjatywą „Kosza Łęgowego”, pojawia się coraz więcej nowych produktów oraz powstają punkty sprzedaży na obszarze LGD KŁO, a wszystko po to żeby ułatwić mieszkańcom dostęp do produktów klasy premium. W załączeniu, przekazujemy publikację o inicjatywie dotyczącej produktów lokalnych i zachęcamy do zamawiania Koszy okolicznościowych.

16.12.2020

Nabór do „Akademii Designu”
Stowarzyszenie LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” rozpoczyna realizację projektu współpracy pn. „MARLO- Marki Lokalne Dolnego Śląska- tworzone z pasją”. Przedsięwzięcie ma na celu zwiększenie rozpoznawalności dzieł twórców z Krainy Łęgów Odrzańskich, wzmocnienie działających na naszym obszarze marek poprzez szkolenia teoretyczne i praktyczne, które wyniosą działania rękodzielników i wytwórców na wyższy poziom estetyczny i intelektualny, a także stworzą narzędzie do szerszego dodarcia do klienta.W związku z powyższym powołujemy „Akademię Designu Krainy Łęgów Odrzańskich” w ramach której chcemy skupić twórczość autorów z naszego obszaru, którzy prezentują wysoką jakość i oryginalny produkt oraz pomóc im dopasować działania do specyficznych potrzeb i reguł rynkowych. Jeśli jesteś zainteresowany- zapraszamy do współpracy.
Więcej informacji:

29.07.2020 r.

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupy Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Sierpień 2020
Ponadto w lipcu zaplanowano:
– Szkolenie w Wołowie 30 lipca o godzinie 15:30 w Starostwie Powiatowym w Wołowie pokój nr 10
– Doradztwo w Gminie Głogów w Urzędzie w dniu 30 lipca w godzinach od 12:00-15:00
– Doradztwo Gmina Jemielno 30 lipca w godzinach od 8:00-11.00
– Doradztwo Wińsko GOK 31 lipca w godzinach od 9:00- 13:00

02.06.2020 r.

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupy Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Lipiec 2020
Ponadto w lipcu planowane są szkolenia:

  • 27.07.2020 r. o godz.15:00 w biurze LGD w Prochowicach,
  • 30.07.2020r. o godz.15:30 w Wołowie w Starostwie Powiatowym przy placu Piastowskim 2, sala nr 10.

Szerzej na ten temat na stronie lgdodra.pl

25.06.2020 r.

W związku z ogłoszonymi naborami m.in. na bezzwrotną pomoc w zakresie podejmowania działalności gospodarczej zapraszamy na szkolenie dotyczące przygotowania wniosku o przyznanie pomocy w ramach podejmowania działalności gospodarczej  w dniu 30.06.2020 r. (wtorek) o godz.16:00
Szkolenie odbędzie się stacjonarnie, w biurze LGD KŁO pl. Kopernika 6, Prochowice. W związku z koniecznością zachowania standardów bezpieczeństwa, w szkoleniu może wziąć udział tylko 10 osób (decyduje kolejność zgłoszeń!). W razie większego zainteresowania, umożliwimy udział w szkoleniu także w trybie on-line poprzez aplikację zoom.
Prosimy zgłaszać się mejlowo na adres: biuro@lgdodra.pl  w temacie wiadomości wpisując:  ZGŁOSZENIE NA SZKOLENIE, ponadto w treści mejla prosimy podać imię, nazwisko i nr telefonu komórkowego (będziemy wysyłać potwierdzenia smsem lub mejlem).
Tematyka  szkolenia: Wsparcie na podejmowanie działalności gospodarczej w ramach inicjatywy Leader PROW 2014-2020 – wniosek o przyznanie pomocy i biznesplan
Zakres:
– warunki ubiegania się o dotację w ramach PROW 2014-2020
– wypełnianie formularza wniosku
– szczegółowe omówienie zgodności z celami Lokalnej Strategii Rozwoju i kryteriami wyboru operacji przez LGD
– tworzenie biznesplanu krok po kroku
– weryfikacja wniosku i biznesplanu
– obowiązki wynikające z podpisania umowy na realizację operacji.
Pod linkami znajdują się ogłoszenia o naborach wniosków na podejmowanie działalności gospodarczej w dwóch PRZEDSIĘWZIĘCIACH naszej Lokalnej Strategii Rozowju:
NABÓR NR 1/2020 – PODEJMOWANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ w ramach Przedsięwzięcia P I. TURYSTYKA NA „SZLAKU ODRY” – PEŁNA TREŚĆ
OGŁOSZENIA:
NABÓR NR 5/2020 –  PODEJMOWANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ w ramach przedsięwzięcia P III. PRZEDSIĘBIORCZY MIESZKAŃCY „KRAINY ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH” – PEŁNA TREŚĆ OGŁOSZENIA:
Więcej informacji można uzyskać w biurze LGD pod nr tel.: 76 858 45 45 lub 509 347 189 lub e-mail: biuro@lgdodra.pl
Ogłoszenie o szkoleniu na stronie:

 9.03.2020 r.

„Brandujemy” Odrę na nowo!

Powoli dobiega końca realizacja operacji własnej „Promocja turystyki na Szlaku Odry jako marki KŁO”. Warto zatem podsumować, na jakim etapie rozwoju Szlaku Odry jesteśmy i co nas jeszcze czeka w najbliższym czasie.

Operacja własna realizowana w takim kształcie dała nam możliwość skupienia komunikacji wdrażanych działań turystycznych pod jednym odświeżonym szyldem Szlaku Odry.(tu slajd nr 13, ja bym dodała też 2 i 3 połączone) Brandem, który budujemy w celu osiągnięcia przewagi konkurencyjnej i zwiększonej sprzedaży oraz wywołania wśród partnerów synergii do budowania wspólnej oferty turystycznej.

Dzięki projektowi mogliśmy również stworzyć spójne narzędzia promocyjno-marketingowe oparte o nowy brand Szlaku Odry, do których należy zaliczyć:

projekt linii produktowej i materiałów promocyjnych w postaci serii ulotek, questów i filmu promocyjnego, z dedykowanymi seriami tematycznymi mającymi duży wpływ na budowanie komunikacji wizerunkowej;

budowę strony www.szlakodry.pl jako głównych wrót do brandu opartego na systemie zarządzania treścią wordpress do tworzenia i promocji produktów turystycznych i kompleksowych ofert. System ten został wybrany z uwagi na swoje cechy dające możliwość niejako zinwentaryzowania zasobów lokalnych przez tagowanie miejsc i tworzenie wirtualnej mapy;

pokazanie funkcji produktów poprzez wydawnictwo katalog produktów lokalnych pn. Łęgowy Kosz mający na celu wspólną promocję produktów lokalnych. Pomysł, aby był to kosz prezentowy lub piknikowy jest podwaliną pod stworzenie wspólnego systemu sprzedaży produktów, tak bardzo oczekiwanego przez naszych wytwórców.

Operacja własna umożliwiła nam także przygotowanie własnego serwisu rowerowego promującego szlaki turystyczne w Krainie łęgów Odrzańskich oraz modernizację dachu Łęgowej Damy do obsługi pasażerskiej poprzez zamontowanie brandu Szlaku Odry i Krainy Łęgów Odrzańskich, a co za tym idzie  uruchomienie stałej oferty rejsów szkutą po Odrze. Rejsów, które są symbolem zmiany podejścia do Szlaku Odry również jako drogi wodnej – wcześniej nacisk był położony na rowerowy charakter szlaku. Ma to również odzwierciedlenie w utworzonej dla motorowodniaków zakładce na portalu www.szlakodry.pl

Wykonaliśmy zatem pierwsze kroki w tworzeniu brandu:

  • określiliśmy potencjał produktowy marki Szlaku Odry i Krainy Łęgów Odrzańskich;
  • podjęliśmy decyzję o utworzeniu brandu ww. marek
  • rozpoczęliśmy tworzenie i realizację strategii marketingowej, komunikacji i promocji.

Natomiast przed nami w najbliższym czasie zostały jeszcze do wykonania zadania związane ze stworzeniem strategii dystrybucji, zasad certyfikacji produktu/usługi lokalnej wraz z powołaniem kapituły nadającej certyfikat i osoby bądź jednostki organizacyjnej pełniącej swoistą funkcję brand managera, odpowiedzialnego za uruchomienie mechanizmu projektu, jego realizację oraz dbanie  o jego ewaluację i kontrolę.

Każde z tych zadań jest ważnym ogniwem w osiągnięciu zakładanego celu, jednakże powinniśmy równolegle, wspólnie z partnerami przygotować koncepcję dalszego rozwoju infrastruktury turystycznej i komunikacyjnej na Szlaku Odry i realizować ją w oparciu o lokalne zasoby i na zasadach zrównoważonego rozwoju.

Z punktu widzenia turysty podróżującego po szlaku bardzo ważna jest bowiem infrastruktura turystyczna (biwaki, pomosty, toalety, zaplecze gastronomiczne i noclegowe itd.) oraz dogodny i oznakowany dojazd do obiektów i obszarów turystycznych oraz ścieżek tematycznych. Są to działania długofalowe, wymagające wysokiego nakładu środków – niemniej jednak dobrze wytyczone cele i obszary interwencji pozwolą na stopniowe ich realizowanie.

6.11.2019 r.
Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupy Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Listopad 2019
Szerzej na ten temat na stronie lgdodra.pl

21.10.2019 r.

Inicjatywa Partnerstwa Krainy Łęgów Odrzańskich 2019” to konkurs, którego celem jest docenienie ludzi i organizacji działających na rzecz rozwoju naszego regionu, własnych miejscowości, w szczególności poprzez tworzenie wspólnych miejsc rekreacji i wypoczynku, kultywowania tradycji i obyczajów lokalnych oraz szeroko pojętej poprawy jakości życia mieszkańców. Do konkursu można zgłaszać organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz osoby fizyczne, które zrealizowały swoje inicjatywy na terenie działania Krainy Łęgów Odrzańskich lub bezpośrednio przyczyniły się do realizacji inicjatyw, projektów, działań, których celem jest rozwój obszarów wiejskich i poprawa jakości życia mieszkańców w 2019 roku.

Organizacja, grupa lub osoba, która zwycięży otrzyma zaszczytny tytuł „Inicjatywa Partnerstwa Krainy Łęgów Odrzańskich 2019”, a także nagrodę w postaci bonu pieniężnego o wartości 1000 zł. Pozostałe miejsca to nagrody w postaci bonu odpowiednio o wartości 300 i 100 zł.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Zgłoszenia do uczestnictwa w konkursie dokonuje się poprzez złożenie w siedzibie LGD pisemnego zgłoszenia zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 1 do Regulaminu.
2. Zgłoszenia należy dokonać w terminie do dnia 25 października 2019 osobiście lub przesłać na adres LGD pocztą (decyduje data wpływu do biura). Organizator dopuszcza możliwość przedłużenia tego terminu.
3. Do sporządzonego opisu działań należy dołączyć dokumentację fotograficzną lub podać adresy stron internetowych, na których ona się znajduje.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem, Kartą zgłoszeniową, kryteriami oceny oraz deklaracją poufności:

Regulamin_inicjatywa_partnerstwa_2019
Załącznik nr 1-zgłoszenie-2019
zal_2_karta_oceny_inicjatywa_2019
zal_3_deklaracja_poufnosci_2019

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania również na stronie:
lgdodra.pl/2019/10/inicjatywa-partnerstwa-2019-2/

 

02.10.2019 r.

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupy Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Październik 2019

Załącznik nr 1-zgłoszenie-2019

 

19.09.2019 r.

Jesień pod znakiem naborów !
Wakacje za nami, a więc czas do pracy! U nas jesień zapowiada się bardzo pracowicie – planujemy aż 10 naborów! Niemal z wszystkich obszarów tematycznych. Aktualnie jesteśmy w trakcie ustalania terminów naborów z Samorządem Województwa, wstępnie planujemy nabory na drugą połowę października 2019 r. Także zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz portali społecznościowych, gdzie znajdziecie najświeższe informacje o naborach.
A teraz a byście się nie pogubili, poniżej mała ściągawka dla kogo i na co przeznaczone będą środki w jesiennych naborach!

 Jesień pod znakiem naborów – INFORMACJA O NABORACH ZAPLANOWANYCH NA JESIEŃ 2019

 

11.06.2019 r.

Drodzy „nadodrzanie”!
Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Kulinarnym na „POTRAWY Z DZIKO ROSNĄCYMI ROŚLINAMI JADALNYMI”, który odbędzie się podczas Święta Łęgów Odrzańskich w Sadzie Owoce Lutyni w dniu 16.06.2019 r. Do konkursu należy zgłosić się do dnia 14.06.2019 r. drogą mailową lub telefonicznie, a potrawy należy dostarczyć w dniu imprezy na stoisko oznaczone KONKURS KULINARNY DO GODZ. 15.00 (uhonorowanie zwycięzców przewidziane na godz. 17.30).

Szczegóły, regulamin, karta zgłoszeniowa oraz przykładowa lista roślin na stronie:

lgdodra.pl/wiadomosci/1207/konkurs-kulinarny-z-dziko-rosnacymi-roslinami-jadalnymi

 

 06.06.2019 r.

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupy Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Czerwiec 2019

 

05.06.2019 r.

Na stronie lgdodra.pl są już umieszczone ogłoszenia o naborach, link do ogłoszeń:

lgdodra.pl/wiadomosci/1201/ogloszenie-naborow

Zachęcamy do zapoznania się z informacją oraz uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach przygotowujących do aplikowania o środki w ramach w/w naborów:

lgdodra.pl/wiadomosci/1197/przypominamy-o-szkoleniach

Przypominamy również o doradztwie w terenie, grafik dyżurów czerwcowych również znajdziecie na naszej stronie:

lgdodra.pl/wiadomosci/1200/grafik-dyzurow-doradczych

 

 22.05.2019 r.
Czas na nabory, czas na szkolenia…

Wkrótce ruszamy z kolejnymi naborami wniosków o przyznanie pomocy ze środków UE w ramach inicjatywy LEADER. Tym razem skupiamy się na przedsiębiorczości i rynkach zbytu w dwóch najważniejszych dla nas obszarach, czyli turystyce i marce lokalnej.
Na początek czerwca planowane jest ogłoszenie 4 naborów o przyznanie pomocy, w tym dwóch w ramach przedsięwzięcia I. „Turystyka na Szlaku Odry” na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej oraz dwóch w ramach Przedsięwzięcia II. „Marka lokalna Krainy Łęgów Odrzańskich” – na wsparcie współpracy między podmiotami gospodarczymi oraz na rozwój rynków zbytu produktów i usług lokalnych. Zapraszamy zatem szczególnie osoby i podmioty, które są zainteresowane szeroko pojętym sektorem turystycznym oraz obszarem produktów i usług lokalnych.

Planowany termin samych naborów to: 18.06-09.07.2019.
Na rozwój przedsiębiorczości w turystyce przeznaczamy ponad półtora miliona złotych, w tym 500 tys. na premie na założenie firmy (wysokość premii wynosi 100 tys. zł, brak wymogu wkładu własnego) oraz niewiele ponad milion złotych na dotacje na rozwój firmy – tu dofinansowanie wynosi max. 70% kosztów kwalifikowanych i jednocześnie 300 tys. zł.
Na nabory z zakresu rozwoju rynków zbytu produktów lokalnych oraz współpracy między podmiotami gospodarczymi przeznaczamy po 100 tys. zł.
W związku z planowanymi naborami zapraszamy serdecznie na szkolenia.

Osoby fizyczne chcące utworzyć działalność gospodarczą oraz przedsiębiorców pragnących rozwijać swoje firmy zapraszamy na spotkania, które odbędą się:
• 3 czerwca w biurze LGD w Prochowicach, godz. 15.30,
• 10 czerwca w Sali Kawiarnianej Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury w Brzegu Dolnym, godz. 15.30,
• 17 czerwca w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, godz. 16.00.
Natomiast firmy czy osoby mające pomysł na partnerski projekt dot. rozwoju i promocji produktów i usług lokalnych Krainy Łęgów Odrzańskich lub tzw. krótkich łańcuchów dostaw przez zastosowanie wspólnego znaku towarowego lub stworzenie oferty kompleksowej sprzedaży, bądź też mających pomysł na rozwijanie rynków zbytu tychże usług i produktów lokalnych (np. miejscowych producentów i rękodzielników), zapraszamy na szkolenia, które odbędą się:
• 6 czerwca w biurze LGD w Prochowicach, godz. 9.00,
• 19 czerwca w Urzędzie Gminy Malczyce – sala konferencyjna, godz. 13.00
Spotkania będą poświęcone przede wszystkim zasadom wypełniania wniosku ze szczególnym uwzględnieniem załączników oraz omówieniu biznesplanu (jeśli dotyczy). Na szkoleniach zwrócimy także uwagę na lokalne kryteria wyboru i kwestie formalno-techniczne związane ze składaniem wniosków.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o zgłoszenia telefoniczne (509 347 189) lub mailowe (lgdodra@op.pl).

UWAGA: LGD nie zapewnia materiałów szkoleniowych w postaci wydrukowanych formularzy wniosków, biznesplanów, instrukcji itd. Prezentacja szkoleniowa zostanie zamieszczona na naszej stronie po szkoleniu. Każdy uczestnik szkolenia, jeśli uzna to za zasadne i potrzebne, powinien mieć ze sobą wydrukowany wzór wniosku, biznesplan, instrukcje itd. lub powyższe dokumenty w formie elektronicznej.

logotypy

 

06.05.2019 r.

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupy Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Maj 2019

 

8.04.2019 r.

Zaktualizowany harmonogram naborów:
http://www.lgdodra.pl/wiadomosci/1182/zaktualizowany-harmonogram-naborow

Harmonogram naborów wniosków – stan na marzec 2019 dostępny klikając w poniższy link
http://www.lgdodra.pl/media/attachments/harmonogram_nabory_marzec_2019_1.pdf

 

6.06.2018 r.

Kolejne nabory LGD

Lokalna Grupa Działania ogłosiła kolejne nabory wniosków o dotacje z unijnego programu LEADER w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. O wsparcie będą mogli ubiegać się przedsiębiorcy, osoby chcące założyć własną firmę oraz lokalne samorządy.

3 z 5 ogłoszonych naborów dotyczą rozwoju przedsiębiorczości – jeden skierowany jest do firm, które chcą rozwijać swoją działalność w sektorze turystyki (limit środków 900 tys. zł, dotacje do 300 tys. zł i 70% dofinansowania) , dwa pozostałe to tzw. premie na założenie własnej firmy: w przedsięwzięciu „Marka „Krainy Łęgów Odrzańskich” (rzemiosło, rękodzieło, produkty lokalne – tu wsparcie to 50 tys. zł) oraz przedsięwzięciu „Przedsiębiorczy mieszkańcy „Krainy Łęgów Odrzańskich” – wsparcie 60 tys. zł, w tym przedsięwzięciu nie ma ukierunkowania na rodzaj podejmowanej działalności, jednak największe szansę będą miały osoby, które wybiorą usługi określone jako priorytetowe w lokalnej strategii rozwoju.

Ogłoszono także nabór na wspieranie współpracy między podmiotami wykonującymi działalność gospodarczą oraz na wsparcie niekomercyjnej infrastruktury turystycznej.

Termin wszystkich naborów to 21 czerwca – 5 lipca.

Linki do ogłoszeń znajdują się pod tym adresem:
http://www.lgdodra.pl/wiadomosci/1114/nabory-wnioskow

natomiast terminy szkoleń tu:
http://www.lgdodra.pl/wiadomosci/1115/zapraszamy-na-szkolenia.

Przypominamy, że LGD udziela bezpłatnego doradztwa, m.in. w ramach dyżurów wyjazdowych.

1. NABÓR NR 1/2018 – ROZWIJANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ w ramach przedsięwzięcia PI. TURYSTYKA NA „SZLAKU ODRY”

2. NABÓR NR 2/2018 – PODEJMOWANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ w ramach przedsięwzięcia II. MARKA „KRAINY ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH”

3. NABÓR NR 3/2018 – PODEJMOWANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ w ramach Przedsięwzięcia III. PRZEDSIĘBIORCZY MIESZKAŃCY „KRAINY ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH”

4. NABÓR NR 4/2018 – WSPIERANIE WSPÓŁPRACY POMIĘDZY PODMIOTAMI WYKONUJĄCYMI DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ w ramach przedsięwzięcia II . MARKA „KRAINY ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH”

5. NABÓR NR 5/2018 – ROZWÓJ OGÓLNODOSTĘPNEJ I NIEKOMERCYJNEJ INFRASTRUKTURY TURYSTYCZNEJ LUB REKREACYJNEJ, LUB KULTURALNEJ w ramach przedsięwzięcia I. TURYSTYKA NA „SZLAKU ODRY”

 

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami i upowszechnieniem informacji wśród zainteresowanych osób/podmiotów.

 

Środki na stroje i instrumenty

Zespoły ludowe, artystyczne, chóry czy grupy rekonstrukcyjne na pewno zainteresuje informacja o ogłoszonym przez Lokalną Grupę Działania Kraina Łęgów Odrzańskich naborze na powierzenie tzw. grantów, które będą mogły być przeznaczone na zakup między innymi strojów czy instrumentów z.

6 czerwca LGD ogłosiła nabór nr 1/2018/G o powierzenie tzw. grantów (innymi słowy dotacji) na wsparcie podmiotów zajmujących się  sferą dziedzictwa lokalnego, głównie doposażenie i wsparcie zespołów ludowych (np. taneczne, śpiewacze, orkiestry), zespołów artystycznych oraz grup rekonstrukcji historycznej nawiązujących do lokalnego dziedzictwa i tradycji. W ramach grantów możliwe będzie wsparcie w brakujące do rozwoju narzędzia, np. stroje, instrumenty muzyczne itp. Pula środków na wsparcie to 250 tys. zł, przy czym minimalna wartość dotacji i poszczególnego zadania to 5 tys. zł a maksymalna 50 tys. zł. Możliwe dofinansowanie może sięgać nawet 100%, ale więcej punktów uzyskają wnioski z wkładem własnym oraz kwotą dofinansowania do. 20 tys. zł. LGD planuje wsparcie minimum 8 zadań. Informacja o naborze oraz o przewidzianych szkoleniach znajduje się tu:

http://www.lgdodra.pl/wiadomosci/1116/ogloszenie-naboru-wnioskow-o-powierzenie-grantow

 

======================================================================

 

Bezpłatne doradztwo z Leadera

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Przypominamy, że w każdym miesiącu można skorzystać z bezpłatnego doradztwa Lokalnej Grupy Działania Kraina Łęgów Odrzańskich. Doradztwo jest przeznaczone dla osób szukających źródeł dofinansowania dla swoich pomysłów, w tym np. na założenie czy rozwój firmy. Dyżury odbywają się w Urzędzie Miejskim w Brzegu Dolnym (Sala sesyjna) przy ul. Kolejowej 29.

LGD KŁO w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszaru Wiejskich na lata 2014-2020 ma do dyspozycji środki unijne np. na założenie lub rozwój firmy, rozwój infrastruktury turystycznej, projekty edukacyjne, a także na tak zwane granty na małe projekty społeczne. Pierwsze granty, zaplanowane na ten rok, będą dotyczyć wsparcia zespołów ludowych, artystycznych, rekonstrukcyjnych. Zapraszamy zatem do skorzystania z doradztwa. Aktualne grafiki dyżurów we wszystkich gminach LGD dostępne są na stronie:

http://www.lgdodra.pl/leader/lsr2014_2020/wnioskodawcy/doradztwo.

Poniżej zamieszczamy grafik na październik 2018.

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Listopad 2018

 

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Październik 2018

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Wrzesień 2018

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Czerwiec 2018

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Kwiecień 2018

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Marzec 2018

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Luty 2018

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Styczeń 2018

Informacja prasowa – Pierwsze umowy podpisane – Grudzień 2017

Newsletter – Udzielone powoli wkraczają w fazę realizacji

Informacja prasowa – konkurs Inicjatywa Partnerstwa Krainy Łęgów Odrzańskich

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Grudzień 2017

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Październik 2017

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Wrzesień 2017

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Sierpień 2017

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Czerwiec 2017

Rusza nabór wniosków do programu Działaj Lokalnie X

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Kwiecień 2017

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Marzec 2017

Grafik wyjazdowych dyżurów doradczych biura Lokalnej Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – Luty 2017

 

NEWSLETTER INFORMACYJNY Lokalnej Grupy Działania – 2/2018

NEWSLETTER INFORMACYJNY Lokalnej Grupy Działania – 1/2017

NEWSLETTER INFORMACYJNY Lokalnej Grupy Działania – 1/2016