Nowa siedziba Stowarzyszenia Pierwszych Osadników Ziemi Dolnobrzeskiej

Już niedługo Izba Pamięci, która obecnie mieści się w budynku SP n5, będzie przeniesiona w nowe miejsce. Trwa właśnie remont pomieszczeń, w której swoją siedzibę będzie mieć Stowarzyszenie Pierwszych Osadników Ziemi Dolnobrzeskiej.
Nowa siedziba będzie się mieścić w budynku przy ul. Zwycięstwa. Remontowane są pomieszczenia, gdzie dawniej znajdowała się galeria DOK. Kapitalny remont przeprowadza Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Będzie tu sala wystawiennicza i pomieszczenia pomocnicze, czyli zaplecze socjalne, biuro i toaleta. Biuro Pierwszych Osadników zostanie połączone z biurem Koła Sybiraków.
Wymieniana jest cała instalacja centralnego ogrzewania i elektryczna. Remontowana jest także klatka schodowa. Wszystkie prace mają się zakończyć pod koniec kwietnia. Po odbiorze technicznym robót budowlanych nastąpi przeprowadzka Stowarzyszenia Osadników do nowych pomieszczeń.
Natomiast pomieszczenia w Szkole Podstawowej nr 5, które aktualnie zajmuje stowarzyszenie Pierwszych Osadników, zostaną wyremontowane i zaadoptowane na potrzeby oddziału przedszkolnego. Zgodnie z sugestiami rodziców najmłodsze dzieci będą miały swoje pomieszczenia na parterze budynku .

Polecamy