Rozpoczynają się zapisy na szczepienia przeciwko grypie

Seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie sezonowej. W Przychodni Rejonowej przy Al. Jerozolimskich trwają zapisy. Akcja profilaktyczna skierowana jest do osób, które ukończyły 60 rok życia, mieszkają na terenie gminy Brzeg Dolny i posiadają legitymację emeryta i rencisty.

Gmina Brzeg Dolny realizuje programy profilaktyki zdrowotnej, a wśród nich program zwalczania grypy skierowany do seniorów.

Szczepienia są finansowane z budżetu gminy Brzeg Dolny. Zapisy przyjmowane są w rejestracji Przychodni Rejonowo – Specjalistycznej przy Al. Jerozolimskich do połowy października. Terminarz szczepień zostanie podany w późniejszym czasie.

Szczepienia przeciwko grypie sezonowej polecane są osobom starszym, szczególnie leczącym się z powodu przewlekłych chorób układu krążenia i układu oddechowego, a także osobom z zaburzona odpornością. Do szczepienia kwalifikuje lekarz i jest ono poprzedzone badaniem lekarskim. W Polsce czepienia przeciwko grypie nie są obowiązkowe, ale zalecane.

Polecamy