Żyjmy razem a nie obok siebie

„Żyjmy razem, a nie obok siebie” to hasło, które przyświeca ZSZ od wielu lat. Wczoraj już po raz kolejny zorganizowany został festyn integracyjny, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Rozśpiewana Europa w Brzegu Dolnym. Tolerancja przede wszystkim”.

We wspólnej zabawie uczestniczyli uczniowie, zaproszeni goście, opiekunowie i domownicy z zaprzyjaźnionych Środowiskowych Domów Samopomocy z Bielawy, Żmigrodu, Góry, Strzelina, Wołowa i oczywiście niepełnosprawni z Brzegu Dolnego. Po przywitaniu wszystkich uczestników pikniku w górę poleciały balony na znak tolerancji i wspólnej integracji.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, tak by każdy mógł miło spędzić czas. Było stoisko tatuażu i małe studio fryzur. Można było rysować jak również zasięgnąć lekcji ze sztuki rzemiosła. Były konkurencje sprawnościowe, dla chętnych przygotowano małą wspinaczkę i inne konkursy wśród nich „Poznaj swoje zmysły”. Były też krótkie występy artystyczne.

Dopisała nie tylko pogoda ale również zaangażowanie sponsorów i całej społeczności szkolnej. „Myślę, że jest to cenny wychowawczy aspekt dla naszych uczniów, którzy uczą się akceptacji takich ludzi, kiedy widzą jak w prosty sposób można sprawić im wiele radości. Póki jesteśmy tutaj to będziemy organizować corocznie takie festyny bo wiemy że jest to cenna inicjatywa dla Brzegu Dolnego i całego środowiska” – mówiła dyrektor szkoły Małgorzata Staniszewska.

Festyn integracyjny był bardzo udany – na tyle, że uczestnicy już nie mogą doczekać się kolejnego.
Beata Kowal

Polecamy