Bracia z Krzysztofem Cugowskim gwiazdą wieczoru

Drugi dzień obchodów Dni Brzegu Dolnego rozpoczął się turniejami sportowymi na Stadionie Miejskim i w hali sportowej im. Andrzeja Grubby. O godzinie 15.00 przy Kompleksie Hotelowo-Sportowym „Rokita” wystapił zespół taneczny Flash Dance oraz dzieci i młodzież ze Studia Piosenki DOK. Dzieci i najmłodsi mieli okazję obejrzeć interaktywny spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Łata. Na orliku odbył się mecz zapaśniczy pomiędzy drużynami MKS Rokita i Hradec Kralowe.

W hali sportowej rozegrany został tradycyjnie mecz siatkarski pomiędzy drużynami Policji i Urzędu Miejskiego. Strategia była jedna… WYGRAĆ! Już od pierwszych minut spotkania walka o punkty była zacięta. Tym razem lepszym zespołem okazał się Urząd Miejski wygrywając w setach 2:1. Gminna Komisja Ochrony Środowiska Rady Miejskiej przy swoim stoisku prowadziła konkurs z nagrodami dotyczący wiedzy o ochronie przyrody. Nagrodą główną była kuchenka mikrofalowa, którą rozlosowano na scenie.

Po raz pierwszy na Dniach Brzegu Dolnego swoje stanowisko wystawiło Stowarzyszenie Krainy Łęgów Odrzańskich, które przygotowało dla dzieci kolorowe animacje, m.in. malowanie twarzy czy też zwierzątka z kolorowych baloników. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z policją prowadził akcję „Piję nie jadę. Powstrzymuję pijanego kierowcę”. Było też stanowisko Koła Gospodyń Wiejskich „Jodłóweczki”, pszczelarzy z Godzięcina i wiele innych… A dobrą atmosferę na widowni przed koncertem gwiazdy wieczoru utrzymywał dolnobrzeski zespół Universal Mind. Koncert trwał znacznie ponad dwie godziny i był kwintesencją rockowego grania. Muzycy pokazali moc, energię oraz zaangażowanie. Obchody Dni Miasta przerwała nagła burza. Na szczęście nie wystraszyła ona mieszkańców i pomimo padającego deszczu przybyli oni licznie na wieczorny koncert gwiazdy wieczoru, zaopatrzeni w parasole.

Gwiazdą drugiego dnia obchodów Dni Brzegu Dolnego był zespół „Bracia”, z którym wystąpił gościnnie Krzysztof Cugowski. Mieszkańcy Brzegu Dolnego usłyszeli największe hity zespołu Bracia oraz przeboje Budki Suflera, która zajmuje ważny rozdział w historii polskiego rocka. Mimo drobnych problemów technicznych, artyści zagrali pełen gitarowego kunsztu i rockowej energii koncert. Po występie zespołu „Bracia” przed halą sportową odbył się spektakl Teatru Ewolucji Cienia. Drugi dzień obchodów miasta zakończyła wspólna zabawa taneczna, przy muzyce DJ Skorexa.
Marta Szajdzińska, Radosław Kozioł

Polecamy