Zatrucie pokarmowe w Przedszkolu, sytuacja opanowana

W ubiegłym tygodniu w Przedszkolu Samorządowym nr 2 doszło do zatrucia pokarmowego dzieci. Jak powiedziała dyrektor przedszkola Dagmara Głuszczyńska, dzieci miały objawy ze strony układu pokarmowego – wymioty, biegunkę i bóle brzucha, u niektórych pojawiła się gorączka. O wszystkim poinformowani zostali rodzice. Troje dzieci trafiło do szpitala w Trzebnicy, gdzie stwierdzono zatrucie pokarmowe, a o sprawie został powiadomiony SANEPID.

W miniony piątek wymazy zostały pobrane od dzieci, które przebywały w domach z dolegliwościami. W porozumieniu z władzami miasta placówka została zamknięta. Dyrektor wdrożyła wzmożoną kontrolę sanitarną, co oznacza dezynfekcję pomieszczeń, sprzętów i zabawek. Kontrolę przeprowadzili też inspektorzy SANEPIDU, którzy pobrali próbki żywności. W porozumieniu z władzami miasta dyrektor zdecydowała o zamknięciu przedszkola na dwa dni. Te dzieci, które były w szpitalu czują się już lepiej. Zgłaszają się też rodzice, którzy chcą by dzieci wróciły do przedszkola, bo nie mają żadnych objawów chorobowych. Dziś już przedszkole po przeprowadzeniu wszystkich prac dezynfekcyjnych zostało otwarte.

Jak powiedział wiceburmistrz Paweł Pirek – nie pamięta, by w poprzednich latach dochodziło do takich zatruć w naszych placówkach. Spełniane są wszystkie restrykcyjne wymogi związane z żywieniem dzieci. Placówki oświatowe przechodzą kontrole SANEPIDU, a zalecenia są realizowane. Teraz czekamy na szczegółowe wyniki badań, które powinny dać odpowiedź jakie było źródło zatrucia.
Na czas zamknięcia przedszkola nr 2 dzieciom zdrowym została zapewniona opieka w dwóch pozostałych przedszkolach nr 1 i 3.
bk, mb

Polecamy