Zajęcia z robotem Photonem

W czasie ferii zimowych w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej zorganizowano zajęcia edukacyjne, wprowadzające dzieci w świat nowych technologii… Zabawa z Robotem Photonem umożliwiła dzieciom poznanie podstaw programowania. A możliwości zaprogramowania inteligentnego robota są tysiące, wszystko zależało od pomysłu i wyobraźni dzieci, które były zachwycone interaktywną zabawą.

Zadania, które wykonuje robot, oparte są o fabularną historię, w której użytkownik pomaga Photonowi pokonywać kolejne wyzwania. Sterowanie robotem odbywa się za pomocą tableta i specjalnych aplikacji, które umożliwiają wprowadzenie Photona w ruch… Tego typu zabawy pozwalają dzieciom rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia i zrozumienie działania czujników, w które robot jest wyposażony.

Dzięki aplikacjom z 4 różnymi interfejsami, zabawa robotem dostosowana jest dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Sterowanie Photonem dopasowuje się do etapu rozwoju dzieci, ich możliwości oraz zdolności percepcji.

Wszystkich, którzy chcieliby spróbować zabawy w programowanie zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej już 5 lutego na dalszy ciąg zabaw z interaktywnym robotem.

SJ

Polecamy