„Z książką na walizkach”-spotkanie z pisarką

Spotkanie z pisarką

W czwartek 8 czerwca czytelników Filii nr 2 Biblioteki Miejskiej w Pogalewie Wielkim odwiedziła pisarka Dorota Combrzyńska-Nogala. Spotkanie odbyło się w ramach XIV Dolnośląskich spotkań z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach”.

„Z książką na walizkach” jest to akcja, w której autorzy książek dla dzieci i młodzieży przez kilka dni odwiedzają dolnośląskie biblioteki i spotykają się z młodymi czytelnikami. Tegoroczny temat brzmi „A to historia!”, w rozumieniu historii jako przeszłości i jako opowieści. Projekt odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. T. Mikulskiego we Wrocławiu, wydawnictw Literatura oraz Akapit Press a także Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wołowie, która jest także gospodarzem i jednym z organizatorów.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Brzegu Dolnym gościła już Pawła Wakułę (znanego z grafik jakie wykonuje dla tygodnika Angora) oraz Kazimierza Szymeczkę.

Pani Dorota Combrzyńska-Nogala jest z wykształcenia polonistką i surdopedagogiem. Jest także laureatką wielu prestiżowych nagród z dziedziny literatury dla dzieci i młodzieży: Bezsenność Jutki otrzymała nagrodę Książka Przyjazna Dziecku a Syberyjskie przygody Chmurki wyróżnienie w konkursie im. Kornela Makuszyńskiego.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się skąd pisarka czerpie informacje do swoich książek. Autorka przygotowała także prezentację multimedialną, podczas której wyświetlała zdjęcia związane ze swoimi powieściami. Dzieci przygotowały dla pisarki wiele pytań, na które odpowiadała wyczerpująco i z humorem. Po spotkaniu można było kupić egzemplarz książki z dedykacją.

Polecamy