XVI Dolnośląskie Dni Kultury Kresowej

Coraz częściej zapominana czy pomijana kultura kresów wschodnich, była tematem koncertu, który odbył się w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury, w miniony weekend. Przed koncertem, widzowie mogli poznać wydarzenia oraz fakty z ziem kresowych, przedstawione przez Tomasza Kubę Kozłowskiego zajmującego się zawodowo historią Lwowa.

Po wykładzie przyszedł czas na część artystyczną. Na Sali widowiskowej można było podziwiać między innymi aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego Stanisława Górkę, który zaśpiewał lwowskie utwory. Barbara Twardosz-Droździńska – piosenkarka z Kobrynia również zaprezentowała lwowski repertuar, który poruszył dolnobrzeską publiczność. Na sobotnim koncercie można było również usłyszeć tenora i solistę Warszawskiej Opery Kameralnej Krzysztofa Machowskiego czy zespół wokalny „Podolskie Świderki”. Wystąpił również zespół taneczny „Podolski Świat”.

Na zakończenie koncertu burmistrz Stanisław Jastrzębski i dyrektor Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury Danuta Chłód, otrzymali dyplomy uznania za przygotowanie i organizację XVI Dolnośląskich Dni Kultury Kresowej. Wszyscy przybyli goście, wraz z burmistrzem na koniec zaśpiewali doskonale wszystkim znaną piosenkę ludową „Hej Sokoły”!

Polecamy