Wystawa grupy Art Group 1

To już 5 lat odkąd Dolnobrzeski Ośrodek Kultury założył sekcję plastyczną dla dorosłych. Efekty pracy, która stała się prawdziwą pasją, można było podziwiać w Galerii Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury na zorganizowanym wernisażu Art Group 1.
Henryk Lidtke opiekun grupy, podkreśla że z roku na rok obserwuje postępy grupy w technice malarskiej. Tematyka obrazów jest często różnorodna lub zupełnie odmienna od tej, którą artyści prezentowali na początku swoich prób malarskich.
Od kilku lat grupa szkoli swoje umiejętności w zakresie rysunku studyjnego, wrażeniowego czy mieszanego. Grupa zajmuje się też zagadnieniami z zakresu malarstwa olejnego, akrylowego, pastelowego. Warsztaty z różnych technik w tworzeniu kompozycji to tylko część tematów, które są doskonalone na zajęciach. Oprócz zajęć typowo malarskich i rysunkowych, na warsztatach tworzona jest scenografia dla sekcji teatralnej.
Z okazji kolejnej już wystawy i okrągłej 5-tej rocznicy założenia sekcji, wszystkim członkom oraz opiekunowi grupy zostały wręczone kwiaty i upominki. Zorganizowany wernisaż był dowodem ogromnego talentu artystów–amatorów z dolnobrzeskiej sekcji plastycznej.

Polecamy