Wysoka wygrana młodzików Akademii

Młodziki Akademii Piłkarskiej rozegrali trzeci mecz w tej rundzie i po raz trzeci wyszli z niego zwycięsko. W sobotę podejmowali u siebie UKS „Dwójkę” Jelcz Laskowice.
Już w 6 minucie meczu padła pierwsza bramka dla naszego zespołu, którą zdobył Gracjan Mikołajczyk. Po kilku minutach mocnym strzałem z dystansu bramkarza gości zaskoczył Maciej Jóźwiakowski, a w kolejnej akcji gola dla Akademii zdobył Filip Kubala.
Szybkie prowadzenie uśpiło nieco naszych piłkarzy, mały błąd przy wyprowadzaniu piłki od własnej bramki spowodował, że piłkę przejął napastnik gości i w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem strzelił dla swojej drużyny pierwszego gola.
Młodziki Akademii zaczęli wówczas jeszcze mocniej atakować co zaowocowało kolejnymi bramkami. Jej autorami byli Jacek Iskra i ponownie Filip Kubala. Do końca pierwszej połowy goście strzelili jeszcze jedną bramkę tak więc do przerwy było 5:2 dla dolnobrzeżan.
Druga część meczu to pełna dominacja piłkarzy Akademii. Goście ani razu nie zagrozili poważnie naszym zawodnikom. Bramki padały już tylko dla naszego zespołu. Gole zdobywali: Filip Kubala, Jacek Iskra, Dawid Gruszecki, Michał Grocholski, Jakub Pawlak, Oliver Matusik oraz Kamil Fura. Tym samym młodziki Akademii wysoko pokonali zespół z Laskowic 12:2.
Kolejny mecz podopieczni Michała Kowala rozegrają 20 kwietnia na wyjeździe a zmierzą się z przewodzącą w tabeli Okręgowej Ligi Młodzików Polonią Trzebnica.