Wygrany mecz młodzików Akademii

Kolejny wygrany mecz mają na swoim koncie młodziki Akademii Piłkarskiej.

W sobotę podopieczni Michała Kowala podejmowali u siebie Bór Oborniki Śl. Początek spotkania należał zdecydowanie do naszej drużyny. Po kilku minutach Akademia prowadziła już 2:0 po bramkach Jacka Iskry. Niesieni dopingiem rodziców młodzicy co chwilę zagrażali bramce gości, narażając się na niebezpieczne kontrataki. Po jednym z nich goście zdobyli gola kontaktowego. Jednak chwilę później na 3:1 dla Akademii podwyższył Oliwier Matusik, a zaraz po nim gola strzelił Filip Kubala.

Drużynie gości udało się strzelić jeszcze jedną bramkę, tak więc pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:1 dla dolnobrzeżan. Druga połowa to już pełna dominacja i kontrola nad meczem naszych młodzików. Goście wyraźnie opadli z sił biegając przez całą pierwszą połowę za piłką, a nasi młodzi piłkarze skutecznie to wykorzystywali. Na listę strzelców wpisali się Marceli Józefowicz, Oliver Matusik, a trzy bramki dorzucił jeszcze Filip Kubala. Przyjezdnym udało się jeszcze zdobyć trzecią bramkę ale wyraźna przewaga naszych piłkarzy nie podlegała dyskusji.

Ostatecznie Akademia Piłkarska pokonała Bór Oborniki Śl. 9:3. A ostatni już mecz młodzików w tym sezonie odbędzie się we wtorek 16 czerwca. Akademia zagra z miejscowym klubem KP. Początek meczu godzina 17.00.

Skład AP: Karol Wasilewski, Maciej Jóźwiakowski, Mateusz Polek, Damian Malesza, Filip Kubala, Gracjan Mikołajczyk, Jacek Iskra, Kamil Fura, Oliver Matusik, Dawid Gruszecki, Marceli Józefowicz, Filip Grams, Jakub Pawlak, Dawid Tomczak, Jakub Płóciennik.