Wspólnie świętowaliśmy Dni Brzegu Dolnego 2019!

Dni Brzegu Dolnego to trzydniowe święto miasta, na którym bawią się nie tylko dolnobrzeżanie, ale także przyjezdni goście. Na obchodach Dni Brzegu Dolnego można było posłuchać występów znanych i lubianych zespołów muzycznych oraz bawić się od rana do późnych godzin wieczornych. Takie imprezy sprzyjają integracji społeczności, przypominają również o historii miasta i kultywowaniu tradycji.

Oficjalnym rozpoczęciem Dni Brzegu Dolnego była uroczysta kolacja w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury na która zostali zaproszeni przedstawiciele miast partnerskich z Niemiec, Ukrainy, Rosji oraz Francji. Wieczór zakończył się znakomitym koncertem Michała Szpaka, zdobywcy drugiego miejsca w programie talent show TVN X-Factor oraz laureatem wielu prestiżowych nagród muzycznych. Utwory wykonywane w stylu pogranicza popu, rocka, muzyki symfonicznej, ballady i pop opery porwały licznie zgromadzoną publiczność.

 

W dniu następnym od godziny 13 można było korzystać z atrakcji przygotowanych przez Dolnobrzeski Ośrodek Kultury, Gminę Brzeg Dolny oraz Kompleks Hotelowo – Sportowy Rokita. Na scenie można było posłuchać występów wokalnych dzieci i młodzieży ze Studia Piosenki DOK, obejrzeć występ zespołu tanecznego Rytmy Planety i Studia Balans czy wziąć udział w Paradzie Świętego Jerzego. W trakcie obchodów Dni Miasta zorganizowane zostały również warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, zabawy z animatorami, malowanie twarzy czy zabawy Kolorowego Podwórka Dalmatyńczyków Mimi i Pongo. O godzinie 21:00 zaśpiewał zespół Lombard, występujący na polskiej scenie od ponad 30 lat. Był to już ich kolejny koncert w Brzegu Dolnym i jak zapewnili artyści z wielką przyjemnością zagrają w naszym mieście po raz kolejny.

O godzinie 23:00 wśród gromkich braw i pisków fanek wystąpił zespół disco polo „Łobuzy”, wykonujący takie hity jak m.in.: „Zbuntowany anioł”, „Ona czuje we mnie piniądz” czy „Łobuz kocha najbardziej”.

W trakcie trzech dni można było smacznie zjeść, wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Biuro Promocji Gminy, podziwiać wystawy obrazów dolnobrzeskich artystów oraz wziąć udział w sportowej rywalizacji w biegu na 5 i 10 km. W niedzielny wieczór na zakończenie obchodów dni miasta w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zaśpiewał Chór Filharmonii z Houston pod dyrekcją Betsy Cook Weber.

Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli uczcić święto miasta razem z nami i zapraszamy za rok!

SJ

 

Polecamy