Wizyta PTTK z Łodzi w Brzegu Dolnym

Czy nasze miasto jest atrakcyjne turystycznie? Jak najbardziej! Możemy pochwalić się licznymi zabytkami architektonicznymi między innymi zabytkowym pałacem rody von Hoym, pięknym rynkiem starego miasta czy też dopiero co zrewitalizowanym parkiem miejskim. Od jakiegoś czasu dzięki Dolnobrzeskiemu Ośrodkowi Kultury mieszkańcy miasta mają również okazję wybrać się na spacer po naszym mieście w poszukiwaniu zabytków i atrakcji Brzegu Dolnego. Wczoraj na taki właśnie spacer wybrała się grupa turystów z Polskiego Towarzystwa Turystyki Krajoznawczej z Łodzi. Turyści odwiedzili nasze miasto przy okazji kilkudniowej wizyty we Wrocławiu.
Wielkie wrażenie na odwiedzających zrobił pałac oraz znajdujące się przy nim od strony Odry ogrody. Turyści odwiedzili również wystawę w siedzibie Dolnobrzeskiej Izby Regionalnej, w której poznali założycieli oraz historię naszego miasta. Wiele komplementów dostały również zielone płuca naszego miasta. Goście przespacerowali głównym traktem w parku, wzdłuż stawów, aż do Mauzoleum rodu von Hoym, podziwiając rozkwitającą przyrodę.
Nasze miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne turystycznie. Członkowie PTTK z Łodzi byli zachwyceni urokiem naszego miasteczka i już zapowiedzieli kolejną wizytę.

Polecamy