Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj uczniowie

„Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj uczniowie”, takie hasło przyświecało uroczystości jaka odbyła się w piątek w Szkole Podstawowej nr 1. To właśnie w tym dniu uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na ucznia.

Uroczysta akademia odbyła się z udziałem starszych kolegów i koleżanek, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Wszystkich przybyłych powitała dyrektor szkoły Katarzyna Barylak i wychowawczyni pierwszej klasy Regina Kmicińska.
Później rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu najmłodszych uczniów, bowiem zgodnie z tradycją muszą oni zdać test by udowodnić, że zasługują na miano ucznia szkoły. Występ wszystkim bardzo się podobał, odświętnie ubrani pierwszoklasiści, z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
I wreszcie przyszedł moment na najważniejszą część uroczystości. Najpierw uczniowie złożyli  ślubowanie, a potem odbyło się pasowanie. Każde z dzieci dyrektor wielkim ołówkiem pasowała na ucznia. Od tej chwili stali się oni pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1.

Samych dobrych ocen i żeby szkoła była przyjazna, życzyła  pierwszakom pani dyrektor. Życzenia pierwszoklasistom złożyła też sekretarz gminy Monika Charłampowicz.
Oprócz życzeń były też prezenty a na koniec wspólne pamiątkowe zdjęcie.

To był ważny i radosny dzień dla wszystkich pierwszoklasistów a my życzymy pierwszakom dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki i żeby do szkoły chodzili zawsze z uśmiechem na twarzach.

Polecamy