Walne zebranie dolnobrzeskiej OSP

W sobotę 9 marca, odbyło się Walne Zebranie OSP w Brzegu Dolnym. Na zebraniu zostało przestawione sprawozdanie z działalności OSP, sprawozdanie finansowe za 2018 rok oraz sprawozdanie komisji rewizyjnej. Omówiono plan działalności i plan finansowy na rok 2018.

Naczelnik OSP Mirosław Kaczor wręczył strażakom odznaczenia „Za wysługę lat”. Otrzymali je: Marek Szydło (20lat), Mariusz Wiosna (20 lat) oraz Janusz Łukaszczyk (5 lat).

Obecny na zebraniu burmistrz Paweł Pirek, podziękował strażakom za poświęcenie związane z działalnością OSP oraz za prężne działanie jednostki. Obiecał nadal wspierać OSP w Brzegu Dolnym, poprzez doposażenie jej w nowy sprzęt ratowniczo-pożarniczy.

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Monika Charłampowicz, podziękowała druhnom i druhom za zaangażowanie w działalność jednostki.

Warto dodać że strażacy nie tylko wyjeżdżają wozem bojowym by nieść pomoc, prowadzą dodatkowo działalność edukacyjną, rozmawiają z przedszkolakami, prowadzą lekcje o tematyce przeciwpożarowej, organizują konkursy z wiedzy o pożarnictwie, prezentują sprzęt ratowniczy, biorą udział w ćwiczeniach, są współorganizatorami Powiatowych Dni Strażaka, angażują się WOŚP i  zawsze są obecni na gminnych imprezach.

Zebranie prowadził Zbigniew Skorupa, który podziękował strażakom za owocną pracę i zwrócił uwagę, że obok działalności przeciwpożarowej, dolnobrzeska jednostka jest wyszkolona do pracy na wodzie, prowadząc częste ćwiczenia na rzece Odrze. -Dodatkowo specjalizujemy się w ratownictwie na zamarzniętych stawach czy rzekach. Jednostka OSP, w pewnym sensie przejęła zadania Państwowej Straży na terenie naszej gminy – dodał Zbigniew Skorupa.

Prezes powiatowy ZOSP RP Józef Tatarczuk, pochwalił dolnobrzeską jednostkę, która jest najlepszą w powiecie i która uczestniczyła w największej liczbie akcji. Zarząd OSP uzyskał jednogłośnie absolutorium za 2018 r. W przyszłym numerze Panoramy Brzegu Dolnego, o działalności i planach na bieżący rok porozmawiamy z panią prezes OSP Moniką Charłampowicz.

OSP BRZEG DOLNY W LICZBACH:

Członkowie OSP – 49 (zwyczajni 32, honorowi, 4, wspierający 13)

Kobiety w OSP – 11

167 razy – tyle razy wyjeżdżali strażacy do akcji

77 – tyle pożarów miało miejsce w naszej gminie

169 804,00 zł – tyle samorząd Gmin Brzeg Dolny przeznaczył na działalność OSP w 2018 roku

Polecamy