Wakacje w świetlicach GOPS

Świetlice dla dzieci-podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej działają przez cały rok. W okresie wakacji otwarte są dla wszystkich dzieci w godzinach od 10.00 do 15.00. Zaplanowano w nich zajęcia zorganizowane, które z pewnością umilą czas wolny i pozwolą na ciekawe spędzenie lata.

Na terenie gminy funkcjonują cztery takie placówki, w których dzieci mogą przebywać bawiąc się i rozwijając swoje zdolności artystyczne. Obecnie otwarte są dwie-w Godzięcinie oraz w siedzibie GOPS w rynku. Oprócz gier, zabaw i zajęć plastycznych, dzieci mogą skorzystać z organizowanych wycieczek. W tym roku zaplanowano dwie jednodniowe wycieczki do Krasiejowa i Cieplic.
Zajęcia w świetlicy są okazją nie tylko do zabawy z rówieśnikami, ale przede wszystkim do brania udziału w różnego rodzaju grach i zajęciach plastycznych. Tym razem dzieci przygotowywały teatrzyk i przedstawienie o Czerwonym Kapturku.
Wszystkie dzieci zgodnie przyznają, że taka forma spędzania wolnego czasu bardzo im odpowiada i chętnie przychodzą na zajęcia do świetlicy.

Oczywiście nie brakuje też atrakcji na świeżym powietrzu. W pogodne dni opiekunki świetlicy zabierają dzieci na spacery, place zabaw oraz korzystają z atrakcji i warsztatów proponowanych przez Dolnobrzeski Ośrodek Kultury.

Najważniejsze jest jednak to, że zajęcia organizowane przez GOPS dają dzieciom alternatywną możliwość wykorzystania wolnego czasu z dala od komputera czy telewizora.

Polecamy