Turniej Tańca Towarzyskiego – Uśmiech Dziecka

Po raz kolejny na parkiecie dolnobrzeskiej hali sportowej mogliśmy podziwiać pary taneczne na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar burmistrza Brzegu Dolnego. W turnieju zaprezentowali się tancerze ze szkółek i klubów tanecznych m.in. z Wrocławia, Łodzi, Jeleniej Góry, Głogowa i Poznania.
Przy współpracy z KH-S Rokita, od kilkunastu lat organizatorem turniejów tanecznych jest wrocławska Szkoła Tańca Gemar.

Pary taneczne zaprezentowały się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Była więc rumba, samba, chacha, tango, foxtrot, quickstep, walc angielski i wiedeński.
Turniej Tańca odbywał się pod hasłem „Uśmiech Dziecka”. Na parkiecie tańczyli nie tylko doświadczeni tancerze ale także tacy, którzy w tańcu dopiero stawiają swoje pierwsze kroki.

Mieszkańcy znów mogli zobaczyć parę z Brzegu Dolnego, którzy reprezentują Szkołę Tańca Gemar – państwo Renatę i Janusza Mazur. Państwo Mazurowie tańczą od 8 lat, ona uwielbia tańce latynoamerykańskie, on standardowe. Cały czas podnoszą poziom swoich umiejętności, przechodząc do wyższych klas tanecznych. Jak mówią – na parkiecie czują się bardzo swobodnie i uwielbiają tańczyć w swoim rodzinnym mieście.

Umiejętności taneczne tancerzy oceniali sędziowie Polskiego Towarzystwa Tanecznego, dla których liczy się przede wszystkim technika taneczna, doskonałe słuchanie muzyki i umiejętność jej zinterpretowania ze swoimi ruchami. To wszystko składa się na to jaki powstaje obraz pary  na parkiecie.
Dla publiczności zaś to była prawdziwa uczta dla oka.

Po dwugodzinnych tańcach odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Polecamy