Turniej o Puchar Józefa Szabowskiego wygrywają zapaśnicy MKS Rokita

W ostatnią sobotę w hali Kompleksu Hotelowo-Sportowego „Rokita” w Brzegu Dolnym odbył się Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy im. Antoniego Łakomego o Puchar Józefa Szabowskiego. Przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów zastępca burmistrza Brzegu Dolnego Artur Michałek oraz działacze sportowi podziękowali za lata poświęcone dolnobrzeskim zapasom kończącemu trenerską karierę Leszkowi Leśniakowi.

Turniej trwał ok 4 godzin. Wzięło w nim udział 89 zawodników z 10 klubów. Drużynowo zawody wygrali zawodnicy MKS Rokita Brzeg Dolny.

Wyniki sobotniego turnieju:

Dzieci (28 kg):

  1. Jakub Sikora (Orły Namysłów),
  2. Łukasz Stefański (Orły Namysłów),
  3. Jakub Czechowski (ZKS Gogolin) i Igor Bula (Orły Namysłów).

Dzieci (31 kg):

  1. Oskar Urbański (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  2. Oleksij Gurak (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  3. Marcin Marcinkiewicz (Orły Namysłów) i Maciej Sadownik (WKS Śląsk Milicz).

Dzieci (35 kg):

  1. Artem Rosiński (Orły Namysłów),
  2. Jakub Asztemborski (Orły Namysłów),
  3. Kacper Kepa (WKS Śląsk Milicz) i Oliwier Pietrzak (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Dzieci (38 kg):

  1. Piotr Warcholiński (Orły Namysłów),
  2. Igor Kiełt (Wiatr Wołów),
  3. Adrian Półchłopek (MKS Rokita Brzeg Dolny) i Marcel Żyto (WKS Śląsk Milicz).

Dzieci 2008-2010 (44 kg):

  1. Dawid Wierzchowski (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  2. Michał Łakomski (Iron Bulls),
  3. Alan Brym (Gwardia W-a) i Dawid Sarkisyan (Lotnik Wrocław).

Dzieci (54 kg):

  1. Dawid Szymczak (Piast Sieradz),
  2. Szymon Polewczyk (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  3. Norbert Orliński (MKS Rokita Brzeg Dolny) i Cezary Walczak (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Dzieci (54+ kg):

  1. Gabriel Brym (Gwardia W-a),
  2. Jakub Pietrzak (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  3. Antoni Gardulski (Piast Sieradz) i Sebastian Łysoń (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Dziewczyny | Dzieci (30 kg):

  1. Zuzanna Podgórska (ZKS Gogolin),
  2. Maja Jurgielewicz (ZKS Gogolin),
  3. Agata Walaszczyk (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Dziewczyny | Dzieci (34 kg):

  1. Oliwia Gryzan (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  2. Amelia Rogalewicz (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Dziewczyny | Dzieci (38 kg):

  1. Klaudia Galant (ZKS Gogolin),
  2. Nina Pawlak (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  3. Zuzanna Adamus (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Dziewczyny | Dzieci (42 kg):

  1. Diana Tomanek (ZKS Gogolin),
  2. Amelia Tlatlik (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Chłopcy | Dzieci (29 kg):

  1. Ogor Gryzan (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  2. Mateusz Rykowski (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  3. Eryk Tyszkowski (MKS Rokita Brzeg Dolny) i Dawid Filimoniak (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Chłopcy | Dzieci 2008-2010 (50 kg):

  1. Łukasz Brojanowski (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  2. Acan Szymecki (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  3. Nikodem Pieczarka (MKS Rokita Brzeg Dolny) i Dominik Ciesielski (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Dziewczyny | Młodziczki (50 kg):

  1. Wiktoria Szeliga (Junior),
  2. Sara Czech (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Dziewczyny | Młodziczki (70+ kg):

  1. Daria Nowałyńska (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Kadeci 2004-2006 (40 kg):

  1. Jurji Gurak (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  2. Maksymilian Tomczak (Śląsk),
  3. Lucjan Kowalczyk (Kudowa) i Oskar Lamek (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Kadeci 2004-2006 (45 kg):

  1. Mikołaj Żyto (Śląsk),
  2. Kacper Szpyra (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  3. Szymon Soroka (Gogolin) i Natan Uryga (Gogolin).

Kadeci (51 kg):

  1. Rafał Szewc (Lotnik),
  2. Bartłomiej Stec (Wiatr),
  3. Maciej Prządka (MKS Rokita Brzeg Dolny) i Andrzej Grabiec (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Kadeci 2004-2006 (60 kg):

  1. Arkadiusz Daniel (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  2. Karol Wójcik (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  3. Maciej Marcinkiewicz (Kudowa) i Dominik Zapał (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Kadeci 2004-2006 (65 kg):

  1. Kamil Leszczuk (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  2. Michał Dubowski (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  3. Kacper Rodziewicz (Gogolin).

Kadeci 2004-2006 (94 kg)

  1. Jakub Klonowski (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  2. Hubert Panek (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Kadeci 2004-2006 (110 kg)

  1. Wojciech Hawrylczak (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  2. Wojciech Magoń (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Juniorzy 2000-2003 (65 kg):

  1. Dawid Dąbek (Wołów),
  2. Hubert Orliński (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Juniorzy 2000-2003 (70 kg):

  1. Jakub Pietroń (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  2. Bartosz Szumiela (Piast).

Juniorzy (74 kg):

  1. Bartłomiej Rybczyński (Lotnik),
  2. Jakub Hemmerling (Śląsk),
  3. Dominik Mil (MKS Rokita Brzeg Dolny).

Juniorzy (125 kg):

  1. Krzysztof Cieślak (Wołów),
  2. Gabriel Szulbrowski (MKS Rokita Brzeg Dolny),
  3. Krzysztof Cieślak (Wołów).

Klasyfikacja drużynowa:

  1. MKS Rokita Brzeg Dolny,
  2. ZKS Gogolin,
  3. Orły Namysłów.

Polecamy