Turniej Charytatywny – „Gramy dla Amelki i Fabiana”

„Gramy dla Amelki i Fabiana” – pod takim hasłem odbył się Charytatywny Turniej Piłkarski na rzecz chorych dzieci, który przed świętami został zorganizowany w Kompleksie Hotelowo-Sportowym Rokita.
Dla Amelki i Fabiana zagrali piłkarze dolnobrzeskiego Klubu Sportowego, dolnobrzescy policjanci a razem z nimi zaprzyjaźnione drużyny z ościennych miejscowości: z Mojęcic, Jerzmanowa, Dębic, Wołowa, oraz z Godzięcina.

W czasie gdy na parkiecie trwały rozgrywki można było posilić się smacznym ciastem i napić się ciepłej kawy. Na kiermaszu za przysłowiową cegiełkę można było zakupić przeróżne świąteczne ozdoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stroiki, które wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1.
Loteria fantowa także przyciągnęła, zwłaszcza tych najmniejszych mieszkańców. Już od rana losy sprzedawały się błyskawicznie.
W przerwach między meczami odbywały się konkursy dla zawodników i kibiców a także licytacje. Do wylicytowania było mnóstwo ciekawych rzeczy: vouchery, które przekazali liczni przedsiębiorcy i właściciele firm oraz gadżety sportowe od znanych sportowców. Można było stać się posiadaczem koszulki z podpisem skoczków narciarskich Adama Małysza i Tomasza Pilcha, koszulki z autografem Przemysława Salety, polskiej lekkoatletki Joanny Linkiewicz, czy zawodników Śląska Wrocław.
Mieszkańcy chętnie licytowali a dzięki nim zwiększała się kwota pieniędzy dla chorych dzieci.

O oprawę artystyczną zadbały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, które przygotowały dla publiczności jasełka.
Mimo, że był to czas przedświątecznych porządków domowych i świątecznych zakupów, mieszkańcy nie zawiedli i znaleźli czas by choć na chwilę przyjść w tym dniu do hali. Jak mówili, trzeba wspierać takie inicjatywy.
Rodzice Fabiana i Amelki dziękują wszystkim za okazaną pomoc.

Po kilku godzinach rozgrywek na parkiecie, zakończono turniej i wręczono nagrody. Puchary drużynom wręczył burmistrz Paweł Pirek wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Lechem. Ale tym razem nie liczyły się miejsca ale to, że sportowcy zagrali w szczytnym celu i to podkreślał burmistrz Paweł Pirek.

Organizatorzy turnieju „Gramy dla Amelki i Fabiana” składają podziękowania wszystkim, którzy pomogli przy organizacji imprezy i wsparli tę inicjatywę: władzom miejskim, lokalnym przedsiębiorcom i oczywiście mieszkańcom.

Dochód z całej imprezy przekazany został na leczenie i rehabilitację dwójki chorych dzieci – Amelki Żółkiewicz i Fabiana Kaczmaryna. A udało się zebrać tego dnia ponad 10 tysięcy złotych.

bk

Polecamy