Trwa remont pomieszczeń powstającego żłobka

DSC_6348

Gmina Brzeg Dolny podpisała w zeszłym roku z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego umowę na utworzenie 30 miejsc opieki żłobkowej w Przedszkolu Samorządowym Nr 1.
W styczniu br., burmistrz Paweł Pirek podpisał z firmą OLMAX z Wołowa umowę na remont i adaptację pomieszczeń przedszkolnych do potrzeb żłobka. Obecnie trwają w nich prace remontowe, a Urząd Miejski równolegle prowadzi rekrutację do placówki.

– Rozpoczęły się prace związane z uruchomieniem żłobka w Brzegu Dolnym, przy ul. Zwycięstwa. W tej chwili trwają tam prace remontowe, związane z przygotowaniem obiektu do przyszłego użytkowania. Termin zakończenia prac zaplanowany jest na koniec marca. Myślę, że na początku kwietnia żłobek będzie już czynny – mówi zastępca burmistrza Artur Michałek oraz dodaje, iż projekt jest dedykowany osobom, które przebywają w tej chwili albo na urlopach rodzicielskich, albo długotrwale pozostają bez pracy. Ma wspierać ich powrót na rynek pracy.

Żłobek zaplanowano na 30 miejsc. Informacje dotyczące rekrutacji są już dostępne na stronach internetowych Brzegu Dolnego i Przedszkola Samorządowego Nr 1. Wartość projektu to jest ok. 2 mln zł, z czego ok 1 800 tys zł Gmina Brzeg Dolny otrzymała z dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Dolnośląskie Żłobki II.

wm

Polecamy