Trwa budowa nowej Biblioteki

Trwa budowa nowej Biblioteki, którą rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku. Tuż obok Szkoły Podstawowej nr 5 powstanie nowoczesne Centrum Edukacyjne, połączone z wypożyczalnią książek i czytelnią. To jedna z kluczowych inwestycji miejskich i długo wyczekiwana przez mieszkańców.
Prace wykonuje firma Olmax i jak na razie wszystko przebiega zgodnie z planem, bez większych opóźnień. Jeśli tak będzie dalej, to nowy obiekt powstanie do czerwca 2019 roku.
Przypomnijmy, że umowa z firmą Olmax, która wygrała przetarg obejmuje wybudowanie budynku wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz drogi dojazdowej. Będzie to pierwszy etap prac, na który gmina Brzeg Dolny przeznaczyła ponad 3 mln zł.( 3 mln 314 tys. zł.). Całość inwestycji, łącznie z wyposażeniem obiektu oszacowano na ok. 6 mln złotych.

Nowa Biblioteka Miejska będzie dla mieszkańców Centrum Edukacji, Kultury oraz Ośrodkiem Aktywności Lokalnej.  Obiekt o powierzchni użytkowej 681 m2 posiadać będzie czytelnię, salę audiowizualną wielofunkcyjną, strefę relaksu z miejscami do odsłuchu, strefę dziecięcą, salę wielofunkcyjną i czytelnię czasopism-w tym elektronicznych.

To bardzo ciekawy obiekt. Budynek różni się tym, że w większości ma konstrukcję żelbetową. Jak mówi Jakub Wilk – budynek będzie miał zielony dach, czyli na górze zostanie nasypana ziemia. Po bokach obiektu zostaną usypane skarpy – taka była wizja architekta.
Trzeba przyznać, że brzmi imponująco a więc już niedługo będziemy się cieszyć nowoczesnym obiektem, jakim niewiele miast może się pochwalić.

Polecamy