Tajemnice Dolnego Śląska w książkach Jolanty Marii Kalety

W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z autorką książek sensacyjnych, przygodowych i kryminalnych, Jolantą Marią Kaletą.
Z wykształcenia historyk i politolog, Pani Jolanta przez lata pracowała we wrocławskich muzeach. Była też nauczycielką historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Autorka wielu powieści, m.in.: „W cieniu olbrzyma”, „Rise. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy” i „Testamentu Templariusza” , prywatnie uwielbia piesze i rowerowe wycieczki po górach. Z zauroczenia pięknem Karkonoszy, Gór Sowich i Rudaw Janowickich oraz związanych z nimi tajemnicami, powstały jej powieści.

Akcja najnowszej powieści pt. „Pułapka” rozgrywa się w Górach Izerskich.
Zdarzenia opisywane w książkach Jolanty Kalety osadzone są w niedalekiej przeszłości i bezpośrednio wpływają na życie książkowych bohaterów. Autorka odwołuje się do bardzo ważnych zdarzeń, które po dzień dzisiejszy owiane są aurą tajemniczości i prezentują wiele niewyjaśnionych zdarzeń i faktów.
Pisarka zapytana o pomysły na kolejną powieść, zdradziła, że najnowsza książka będzie nawiązywać do 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Polecamy