Szkoła Podstawowa nr 6 i Dom Polonijny w Czerniachowsku – będzie współpraca

W nowym roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa nr 6 i Stowarzyszenie Polonijne „Dom Polski” im. Fryderyka Chopina w mieście partnerskim Czerniachowsku, nawiąże współpracę. Taką wolę wyraziły dyrektor Zofia Kupczak oraz prezes „Domu Polskiego” Irena Korol.

Współpraca gminy Brzeg Dolny ze stowarzyszeniem w naszym partnerskim mieście Czerniachowsku trwa od wielu lat. Teraz ma się ona rozszerzyć na młodzież. Chęć organizacji projektów na płaszczyźnie edukacyjnej i kulturalnej jest po stronie Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu Dolnym i Stowarzyszenia „Dom Polski” w Czerniachowsku. W sierpniu podczas wizyty partnerskiej delegacji z Brzegu Dolnego w Rosji, prezes Artur Michałek przekazał upominki dla dzieci, które ufundowali pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej. Były to książki i lektury szkolne i artykuły papiernicze – zeszyty, długopisy, bloki rysunkowe, kredki. Będą one wykorzystane podczas zajęć organizowanych dla dzieci. W imieniu Stowarzyszenia Polonijnego podziękowania złożyła Irena Korol.

– Bardzo dziękuje za książki, zeszyty i wyprawki szkolne dla naszych dzieci polonijnych. Zawsze brakuje nam artykułów szkolnych, bo w ciągu roku prowadzimy zajęcia języka polskiego i oprócz tego organizujemy różne konkursy, gdzie dzieci malują i rysują. Prace są pokazywane na wystawach podczas imprez polonijnych w ciągu roku. Dzieci także robią różne rzeczy z papieru na wystawy na Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Zofia Kupczak powiedziała nam, że pod koniec września rozpoczną się prace nad stworzeniem koncepcji współpracy z „Domem Polskim” w Czerniachowsku. Projekt ten skierowany będzie do młodzieży z klas siódmych i ósmych.

mb

Polecamy