Święto miodu i pszczół

Już od kilku lat festyn pszczelarski w Godzięcinie cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców wsi. Święto miodu to wydarzenie, które cieszy przede wszystkim miłośników pszczelich słodkości. Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Mieszkańców Wsi Godzięcin „Wspólna Sprawa”, tegoroczny festyn podobnie jak wcześniejsze edycje był pełen atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Festyn Pszczelarski rozpoczął się występem wokalnym Oli Sienkiewicz, po którym odbył się pokaz sekcji zapaśniczej MKS Rokita. Młodzi sportowcy zaprezentowali umiejętności w walce oraz technice zapaśniczej. Główną atrakcja były jak zawsze stoiska z miodami, na których swoje produkty prezentowali i sprzedawali pszczelarze z różnych regionów województwa.
Mieszkańcy degustowali różne rodzaje miodów. Miód i pszczoły były również tematem konkursu wiedzy dla dzieci oraz konkursów na najlepsze ciasto z miodem. Najmłodsi świetnie bawili się na dmuchańcach oraz podczas animacji klauna Żaka. Wieczorem wystąpiły zespoły Disco Polo ABC, Juppi oraz Akord przy których zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. W organizację festynu zaangażowało się wiele osób i instytucji. Od kilku lat Godzięcin postrzegany jest jako wioska pszczelarska. Powstała tu edukacyjna ścieżka pszczelarska prowadzona przez Państwa Kamaszuków jest coraz chętniej odwiedzana przez gości z zewnątrz.

sj

Polecamy