Świąteczny Brzeg Dolny nad Odrą

Dolnobrzeski Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców na spotkanie do zimowych ogrodów pałacowych na wspólne przedświąteczne kolędowanie.
20 grudnia już po godzinie 16.00 rozbrzmiały pierwsze kolędy śpiewane przez dzieci, które z radością zaprezentowały swoje wokalne umiejętności.
Życzenia świąteczne złożył mieszkańcom zastępca burmistrza Paweł Pirek, który przybył wraz małżonką.
Każdy uczestnik mógł zrobić sobie zdjęcie przy świątecznej bombce. Dolnobrzeski Ośrodek Kultury przygotował mnóstwo bombek, które pomalowane przez dzieci zostały zawieszone na dwóch choinkach.
Pogoda sprzyjała, ale osoby, którym było zimno mogły się ogrzać przy koksownikach, które zapewnił Zakład Gospodarki Komunalnej.
Zachwycił chór „Oremus”, który zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy pod kierunkiem Małgorzaty Aleksander-Tęczy. Wraz z panią Małgosią przyszły także dzieci ze studia piosenki Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury. Kolędy i pieśni bożonarodzeniowe wykonane przez najmłodszych zawsze wzruszają.
Powodzeniem cieszyło się jedzenie serwowane przez food trucki, w tym gorąca czekolada, frytki belgijskie, zapiekanki, greckie dania. Dorośli raczyli się grzanym winem.

Świąteczny Brzeg Dolny nad Odrą zakończył się pokazem fire show przygotowanym przez Gabi Mazurek. Dziewczyny zaprezentowały świetny pokaz, za co im dziękujemy. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz grupa ratownicza „Cichociemni”, którym serdecznie dziękujemy. „Cichociemi” rozdawali także dzieciom czekoladowe upominki i przygotowane kartki świąteczne.

„Świąteczny Brzeg Dolny nad Odrą” to nowy projekt Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury, który spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Brzegu Dolnego.
Dziękujemy za udaną zabawę, a współorganizatorom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Polecamy