Sukces Damiana Wróbla w Kaliningradzie

W dniach od 4 do 13 lutego reprezentant Polski kadetów w zapasach Damian Wróbel z klubu MKS Rokita brał udział w zgrupowaniu kadry w Rosji. W trakcie zgrupowania zapaśnik uczestniczył w Międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Kaliningradzie. W turnieju brało udział 240 zawodników z 9 krajów. Damian Wróbel z MKS Rokita w pierwszej kategorii 100 kg, wygrywając aż 4 walki i przegrywając jedną, wywalczył 3 miejsce i brązowy medal turnieju. Warto wspomnieć, że w zawodach brało udział tylko dwóch reprezentantów Polski.

Od 1 do 12 lutego na obozie szkoleniowym kadry w Białogardzie przebywali również Patryk Czech oraz bracia Kamil i Kuba Pietroń z klubu MKS Rokita. Zapaśnicy podczas obozu doskonalili swoje style walki oraz wytrzymałość. Obóz sfinansowany został w całości przez Polski Związek Zapaśniczy.

Nasi zapaśnicy również podczas turnieju zapaśniczego w Białogardzie, odbywającego się  w dniach 12 i 13 lutego zaznaczyli swoja obecność. Reprezentant seniorów z klubu MKS Rokita Tomasz Ogonowski, w kategorii 57 kg wywalczył  pierwsze miejsce.