Strajk nauczycieli. W Brzegu Dolnym dwie placówki będą pracowały bez zmian

Uczniowie-są-ważni-baner

Zakończyło się referendum strajkowe w gminnych placówkach oświatowych. Przedszkole Samorządowe nr 1 oraz Szkoła Podstawowa w Pogalewie Wielkim będą pracowały. W pozostałych szkołach i przedszkolach uczestnicy referendum opowiedzieli się za przystąpieniem do akcji strajkowej.

W Szkole Podstawowej w Pogalewie Wielkim referendum się nie odbyło, natomiast w Przedszkolu nr 1 44%, załogi opowiedziało się za strajkiem. Wynik jest jednoznaczny i tutaj nie będzie strajku. W pozostałych szkołach i przedszkolach zdecydowana większość osób biorących udział w referendum opowiedziała się za strajkiem. Wyniki referendum wahały się od 92 do 99% za.

Z doniesień medialnych wynika, że strajk ma się rozpocząć 8 kwietnia i trwać do odwołania, tak informuje też Związek Nauczycielstwa Polskiego. Jednak cały czas trwają rozmowy i sytuacja jest dynamiczna. Strajk mógłby się zbiec z terminami egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów.

– Spotkania z dyrektorami naszych szkół i przedszkoli odbywają się co tydzień. Nie ma zagrożenia jeśli chodzi o egzaminy gimnazjalne, ponieważ odbywają się tylko w jednej placówce – Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1. Natomiast  dyrektorzy widzą trudności związane z przeprowadzeniem egzaminów klas ósmych, które odbędą się we wszystkich szkołach. Robimy wszystko, by wypracować rozwiązanie tej sytuacji i przeprowadzić egzaminy – mówi Małgorzata Bołdyn, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu.

Rodzice informacje o ewentualnym przebiegu akcji strajkowej będą informowani przez dyrektorów w swoich szkołach i przedszkolach.

JB

 

 

 

 

Polecamy