Stan epidemii. Placówki oświatowe zamknięte do Wielkanocy

Podczas wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił w Polsce stan epidemii, który daje odpowiednim organom państwowym nowe uprawnienia, a na nas wszystkich nakłada nowe obowiązki.
Zajęcia edukacyjne zostały zawieszone aż do Świąt Wielkiej Nocy. Lekcje będą odbywać się poprzez platformy e-learningowe. Podwyższone zostały również kary za złamanie kwarantanny

– Bardzo proszę o odpowiedzialność. W gminie Brzeg Dolny zamknięte pozostają obiekty sportowe i kulturalne. Place zabaw również są nieczynne. Z informacji przekazanych przez Prezesa Rady Ministrów wynika, że kary finansowe za złamanie kwarantanny zostają zaostrzone do 30 tys. zł. Nauczanie zdalne ma ruszyć 25 marca. Czekamy na rozporządzenie MEN w tej sprawie – komentuje decyzję rządu Burmistrz Brzegu Dolnego Paweł Pirek, który jednocześnie zwraca się z apelem do mieszkańców gminy:
– Proszę ograniczyć wychodzenie z domu do niezbędnego minimum. Od naszych wspólnych działań, od odpowiedzialności, może zależeć zdrowie i życie ludzkie.

wm

Polecamy