Srebro dla siatkarek z Brzegu Dolnego

DSC02502

W hali dolnobrzeskiego MOSiR-u rozegrano w niedzielę turniej piłki siatkowej żeńskiej, kadetek i juniorek. W zawodach uczestniczyło 5 zespołów.

– W turnieju zaszczyciły nas swoją obecnością zawodniczki z Opola. Jest to zespół, który będzie walczył w półfinale mistrzostw Polski juniorek. Oprócz tego gościmy trzecioligowy zespół z Ostrzeszowa oraz zespół z Głogowa, który jest bardzo ciężkim przeciwnikiem. MKS Rokita Brzeg Dolny na tych zawodach wystawił 2 zespoły, w celu doskonalenia swojej formy i techniki gry. Jest to turniej przygotowawczy do sezonu 2020/2021, w związku z tym, że w tym roku będziemy startowali w rozgrywkach trzecioligowych, które niosą za sobą dosyć mocny potencjał umiejętności. Tam już nie ma słabych zespołów. Trzeba będzie walczyć o wszystko z każdym przeciwnikiem. Myślę, że turniej będzie udany. Przegraliśmy z Opolem po bardzo ciężkiej walce 28:26 i 25:23, ale nie poddaliśmy się. Zajmiemy 2 miejsce, resztę zespołów pokonaliśmy. W bratobójczym boju Rokita 1 pokonała Rokitę 2. Następny turniej w Brzegu Dolnym planujemy w październiku. Będzie to turniej młodziczek, przygotowujący dziewczynki do zawodów – powiedział po zawodach trener sekcji siatkarskiej MKS-u Rokity Brzeg Dolny Piotr Zaczkiewicz.

Pierwsze miejsce w turnieju wywalczyły zawodniczki ECO UNI Opole, drugie miejsce zajęły siatkarki pierwszego zespołu MKS-u Rokity Brzeg Dolny, siatkarki UMKS-u VOLLEY-a Głogów ukończyły rywalizację z trzecim wynikiem, a na 4 pozycji uplasował się zespół UKS-u Kolibra Ostrzeszów. Drugi dolnobrzeski zespół ukończył zawody na 5 miejscu.

wm

Polecamy