Sprzątaj po swoim pupilu

Już od najmłodszych lat uczymy się prawidłowych postaw i tego jak dbać o zwierzęta. Potem dorastamy i  zapominamy o obowiązku sprzątania po swoim psie.

W Brzegu Dolnym rozpoczyna się akcja „Sprzątaj po swoim pupilu”. O tym obowiązku mają przypominać specjalne tabliczki i kosze, które zamontowali pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej. Pierwsze, przy wejściu do parku, zostały umieszczone już przed świętami. W najbliższych tygodniach w centrum miasta ma się ich pojawić jeszcze kilkanaście.
Każdy kosz będzie oznaczony i zaopatrzony w jednorazowe rękawiczki.  Ma to zachęcić właścicieli do sprzątania po swoich pupilach.

W Brzegu Dolnym w edukacji najmłodszych pomagają liczne akcje edukacyjne. W ramach najnowszej pod hasłem „Czworonożny przyjaciel pies”, dzieci uczestniczyły w pierwszej edycji Gminnego Konkursu Wiedzy KynoEdukacyjnej, którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe nr 2.
Zmagania oceniali dogoterapeutka Iwona Koliczko i lekarz weterynarii Artur Różycki.

Konkurs Wiedzy KynoEdukacyjnej, był kontynuacją programu rozpoczętego we wrześniu ubiegłego roku – „Bezpieczne dziecko-szczęśliwy pies”. W ramach tego programu w szkołach i przedszkolach prowadzone były zajęcia z psem, podczas których dzieci poznawały psią mowę i uczyły się bezpiecznych zachowań.  Zorganizowano także konkurs plastyczny i wystawę.

Organizatorzy akcji w planie mają kolejne przedsięwzięcia edukacyjne. Latem planują zorganizować psią sztafetę oraz canicross, czyli zawody polegające na bieganiu z psem.

Beata Kowal

Polecamy