Sprzątaj po swoim psie

15 koszy na psie odchody a także tabliczki „posprzątaj po swoim  psie” pojawiły się jakiś czas temu na terenie miasta. Mają nam one przypominać o obowiązku sprzątania po czworonożnych pupilach.
Sprzątanie po psach jest promowane szczególnie w dużych miastach, dlatego Gmina Brzeg Dolny również włączyła się w tą akcję.
Pomysł spodobał się mieszkańcom, gdyż jak mówią psich odchodów, nie tylko na trawnikach ale też na chodnikach, jest bardzo dużo i każdy właściciel powinien poczuwać się do obowiązku sprzątania po swoim psie.

Kosze na psie odchody zostały rozlokowane w miejscach, gdzie najczęściej mieszkańcy wyprowadzają swoje psy. Kosze te mają charakterystyczne oznaczenie, przy nich znajdują się jednorazowe worki, które ułatwią zbieranie psich odchodów. Niestety nie wszyscy zrozumieli, że worki te mają konkretne przeznaczenie, zdarza się, że giną one hurtem. Prośba jest zatem do mieszkańców by nie zrywać ich niepotrzebnie.

Między budynkiem Liceum a Pływalnią jest przygotowane miejsce na spacer z psami. Tam także ustawiony jest kosz na psie odchody, który usprawni właścicielom sprzątanie po czworonogach.

Akcja „Sprzątaj po swoim pupilu” ma przyczynić się do zwiększenia czystości naszych ulic, ma też przyzwyczaić właścicieli psów do sprzątania po swoich czworonogach.

Polecamy