Śpiewana historia Polski Kuby Michalskiego

„Śpiewana historia Polski. Koncert na rok obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości”, czyli recital Kuby Michalskiego odbył się w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej na Osiedlu Fabrycznym.
Kuba Michalski, muzyk, gitarzysta i bard – zaprosił publiczność do czasów świetności Polski, poprzez jej upadek i zabory, do czasu odzyskania niepodległości. Wszystko to malowane utworami wielkich polskich poetów- Kochanowskiego, Mickiewicza, Norwida, Asnyka i Herberta, a także współczesnych bardów m.in. Jacka Kaczmarskiego.
Kuba Michalski jest muzykiem od wielu lat związanym z zespołem „Cotton Cat”, z którym nagrał pięć płyt. Dwukrotnie jego piosenki uzyskiwały wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej (OPPA). W duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Z solowymi recitalami poświęconymi balladom Cohena i Kaczmarskiego występował niemal w całej Polsce. Nie chce jednak zastępować dawnych bardów, wykonuje ich utwory, pisze też muzykę do wierszy  Leśmiana, Asnyka, Mickiewicza czy Miłosza.

Ponad godzinny koncert podobał się zgromadzonej w bibliotece publiczności. Po koncercie jego uczestnicy mogli porozmawiać z artystą, zakupić płyty z jego muzyką oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Polecamy