Spektakl „Kolory Miasta” w DOK

Podstaw ochrony środowiska uczymy się od najmłodszych lat. Ważne jest aby wiedza o ekologii przekazywana była w wesoły i ciekawy sposób, ponieważ poprzez zabawę uczymy się i zapamiętujemy najwięcej informacji.
Dlatego w miniony piątek  w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury Teatr „Kultureska” zaprezentował dzieciom przedstawienie o tym  jak ważna w życiu człowieka jest przyroda.
Zabawna historia o losach zająca Zuzanny oraz jeża Jerzego, rozbawiła dziecięcą publiczność i ich opiekunów.

„Kolory Miasta” to historia leśnych przyjaciół, którzy próbują spełnić swoje marzenia o karierze w wielkim mieście. Kiedy docierają na miejsce są bardzo zdziwieni i zaniepokojeni zanieczyszczonym miastem.
Spektakl „Kolory Miasta” poprzez dobrą zabawę uczy dzieci, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Kształtuje wśród najmłodszych pełną szacunku postawę wobec natury. Sztuka pokazała sposoby ochrony powietrza poprzez ograniczenie ruchu samochodowego, korzystanie z ekologicznych środków transportu i komunikacji zbiorowej.
Pełna sala widowiskowa była dowodem na to, że organizowanie tego typu wydarzeń to doskonała rozrywka i nauka w jednym.

Spektakl dla dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych zorganizowano z okazji „Światowego dnia bez samochodu” w ramach akcji proekologicznej oraz realizacji założeń Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Brzeg Dolny(działanie 2.2).

Polecamy