Spacer z historią po Parku i Pałacu

Historię własnego regionu warto poznawać i trzeba ją poznawać. To poszukiwanie własnych korzeni i własnej tożsamości.
Dlatego w niedzielę 12 listopada zorganizowany został spacer historyczny po starym mieście i parku, zrealizowany w ramach działania „Łączenie mieszkańców” w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Brzeg Dolny na lata 2016-2023.

Spacer poprowadzili radni Rady Miejskiej Piort Kozdrowicki i Jarosław Iskra. Trasa spaceru wiodła od Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury do „gołębnika”, gdzie mieszkańcy mogli obejrzeć wystawę dawnych pocztówek, później pod pocztę główną, przez park do mauzoleum rodu von Hoym.
Parkowa trasa kończyła się na Alejce Klasztornej, skąd później grupa poprowadzona została do rynku.
W Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury można było dodatkowo zwiedzić salę sesyjną oraz salę ślubów. Tu znajduje się jedyny mebel (komoda) ocalały po pożarze pałacu w lutym 1945 roku.

W sali kameralnej DOK na turystów oczekiwał poczęstunek i prezentacja multimedialna o dawnym Brzegu Dolnym. Zastępca burmistrza Paweł Pirek poinformował mieszkańców, że już w najbliższym czasie dostępna będzie w sprzedaży nowa monografia dziejów Brzegu Dolnego. To efekt pracy historyków badających historię naszego miasta.
Mieszkańcy Brzegu Dolnego chcą poznawać dzieje swojej miejscowości i chcą uczestniczyć w takich spacerach.

Polecamy